SGK’dan geri adım…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SGK’dan geri adım…
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 28 Haziran tarihinde gönderilen yazı ile hastanelere ödenen pandemi ücreti ve yoğun bakım desteğinin durdurulmuştu. Hastanelere sağlanan desteğin durdurulması ile birlikte özel hastanelerde Covid-19 tedavisi gören hastalar mağdur olmuş. Hastalardan ücret talep edilmeye başlanmıştı. Gelinen süreçte SGK’nın karardan vazgeçmesi için yapılan çağrılar sonunda karşılık buldu. Gaziantep Ticaret Odası Başkanı (GTO) Tuncay Yıldırım, “SGK'nın pandemi tedavisi için özel sağlık kurumlarına verdiği yatarak tedavi desteği Temmuz ayını da kapsayacak şekilde devam edecek” dedi.

Koronavirüs Salgını ile mücadelede devam ediyor. Son aylarda vaka sayılarında meydana gelen artışlar nedeniyle hastanelerde meydana gelen doluluk ve Ekim ayında hastalığın daha da artış göstereceğine dair uzman görüşleri nedeniyle tedbirler artırıldı.

ÇAĞRILAR KARŞILIK BULDU

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 28 Haziran tarihinde gönderilen yazı ile hastanelere ödenen pandemi ücreti ve yoğun bakım desteğinin durdurulmuştu. Hastanelere sağlanan desteğin durdurulması ile birlikte özel hastanelerde Covid-19 tedavisi gören hastalar mağdur olmuş. Hastalardan ücret talep edilmeye başlanmıştı. Gelinen süreçte SGK’nın karardan vazgeçmesi için yapılan çağrılar sonunda karşılık buldu.

YILDIRIM KARARI DUYURDU…

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı (GTO) Tuncay Yıldırım, SGK’nın özel hastanelere verdiği yatarak tedavi desteği Temmuz ayını da kapsayacak şekilde devam edeceğini açıkladı. Yıldırım, "SGK Kararı Gözden Geçirilmeli, Özel Hastaneler Mücadelede Devre Dışı Bırakılmamalı" dedik. Sesimiz duyuldu, SGK'nın pandemi tedavisi için özel sağlık kurumlarına verdiği yatarak tedavi desteği Temmuz ayını da kapsayacak şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

HALKIN MENFAATİNE OLACAK

Söz konusu karar Özel Hastane Yöneticileri tarafından değerlendirildi. Gazetemize değerlendirmelerde bulunan Özel Hastane yöneticileri, “SGK tarafından karar ile birlikte özel hastaneler yeniden süreçte yer alacaklar. Özel hastaneler yeniden halkın hizmetine sunulacak. Pandemi ile mücadelede özel hastaneler önemli bir yere sahip. Devletimizin özel hastanelere yeniden pandemi desteği sunması, halkın menfaatine olacaktır.”

KAMU HASTANELERİNDE YIĞILMALAR MEYDANA GELİYORDU

SGK kararını değerlendiren Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Dr. Ayşegül Ateş Tarla, “SGK’nın özel hastanelere pandemi desteği vermesi önemli. Özel Hastanelere desteğin kesilmesi olumsuz sonuçlar doğurdu. Kamu hastanelerine yığılmalar meydana geliyordu, sağlıkta bir eşitsizlik yaşanıyordu.  Özel hastanelere maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar da başvurabiliyor. Yoğun bakım şartlarında olan vatandaşlarımız sorun yaşayabiliyorlardı. Bu noktada SGK’nın kararı önem taşıyor” diye konuştu.

Söz konusu karar ile birlikte kamu hastanelerinde meydana gelen yoğunlukların azalması ve

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni sezonda hedef büyüdü…Önceki Haber

Yeni sezonda hedef büyüdü…

İş cinayetlerinin sonu gelmiyor…Sonraki Haber

İş cinayetlerinin sonu gelmiyor…

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!