Ruhsatsız işletmeye kim dur diyecek?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ruhsatsız işletmeye kim dur diyecek?
KÜSGET Sanayi Sitesi, C Blok, 60024 nolu cadde üzerinde bulunan Suriyeli Mültecilere ait ve ruhsatsız olduğu ileri sürülen kot taşlama ve boyama atölyesi neden olduğu sorunlar nedeniyle Gaziantep Valisi Davut Gül’ün girişimleri ile Şehitkamil Belediyesi tarafından mühürlenmişti. Mühürleme işlemi ile ilgili mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alındığı öğrenilen işletmenin yeniden faaliyete geçmesi bölgede bulunan esnafların tepkilerine neden oldu. Esnaflar, insan sağlığına zarar veren ve ruhsatsız olan işletmenin kapatılmasını istediklerini belirterek yetkililere seslendiler.

KÜSGET Sanayi Sitesi, C Blok, 60024 nolu cadde üzerinde bulunan Suriyeli Mültecilere ait ve ruhsatsız olduğu ileri sürülen kot taşlama ve boyama atölyesinden yayılan duman nedeniyle esnafların yaşadığı sıkıntıları “Neden görmezden geliniyor?” başlıklı haberimiz ile gündeme taşımıştık. Haberimizin ve esnafların şikayetleri üzerine harekete geçen Gaziantep Valisi Davut Gül, işyerinin mühürlenmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunmuş,  Şehitkamil Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından o iş yeri mühürlenmişti. Mühürlenen iş yerinin nöbetçi mahkeme kararı ile yeniden faaliyete geçtiği öğrenildi.

İŞ YERLERİ SU BASTI

KÜSGET Sanayi Sitesi, C Blok, 60024 nolu cadde üzerinde bulunan Suriyeli Mültecilere ait ve ruhsatsız olduğu ileri sürülen kot taşlama ve boyama atölyesinden yayılan duman nedeniyle bölge esnafı büyük sıkıntı yaşıyordu. Atölyeden sızan duman nedeniyle bölgede bulunan esnaflar nefes almakta güçlük yaşarken, atölye nedeniyle kanalizasyon sistemi patlamış ve iş yerlerini su basmıştı.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTI

Yaşanan olaylar karşısında çaresiz kalan esnaflar, KÜSGET Sanayi Sitesi başta olmak üzere yetkili kurumlara şikayetlerini bildirmişlerdi. Şikayetleri sonucunda söz konusu işletme ile ilgili işlem yapılmaması üzerine esnaflar, KÜSGET Sanayi Sitesi Yönetimine sunulmak üzere bir imza kampanyası başlatmıştı. Şikayetlerin sonuçsuz kalmasına isyan eden esnaflar, yapılan şikayetlerin sonuçsuz kalması nedeniyle gazetemize ulaşmış, çözüm için seslerini duyurmaya çalışmışlardı.

İŞLETME MÜHÜRLENMİŞTİ

KÜSGET C Blokta bulunan esnafların şikayetlerini “Neden görmezden geliniyor?” başlıklı haberimizde duyurmuştuk. Haberin ardından harekete geçen Gaziantep Valisi Davut Gül, iş yerinin mühürlenmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunmuştu. Şehitkamil Belediyesi, söz konusu ruhsatsız işletmenin kapatılması konusunda encümen kararı aldı. Geçtiğimiz ay bölgeye giden Şehitkamil Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından Suriyeli Mültecilere ait ruhsatı bulunmayan Kot Taşlama ve Boyama Atölyesi, mühürlenmişti.

ESNAF TEPKİLİ

Şehitkamil Belediyesi tarafından mühürlenen iş yerinin yeniden faaliyete geçtiği öğrenildi. Şehitkamil Belediyesi’nin mühürleme işlemi sonrasında mahkemeye başvuran iş yeri sahiplerinin mühürleme işlemi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verildiği öğrenildi. Kararın ardından yeniden faaliyete geçen ruhsatsız olduğu ileri sürülen işletme ile ilgili esnafların tepkisi sürüyor.

İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERİYOR

İşletmenin neden olduğu sorunları anlatan bölgedeki esnaflar, kot taşlama ve boyama atölyesinden yayılan dumanın insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirttiler. Esnaflar, “Bölgede bulunan kot taşlama ve boyama atölyesi bölgede çok fazla soruna neden oldu. Bölge esnafı olarak bur atölyenin neden olduğu sorunlardan rahatsızız. Bu sıkıntılarımızı başta KÜSGET Yönetimi olmak üzere yetkililere bildirdik. Şehitkamil Belediyesi’nin işletmeyi mühürlemesi ile rahat bir nefes aldık ancak işletme yeniden faaliyete girdi. Anlamadığımız konu ruhsatı bulunmayan bir işletme ile ilgili nasıl böyle bir karar veriliyor olmasıdır. Yetkililerin insan sağlığına zarar veren ve ruhsatsız olan bu işletmeyi kapatmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
364 yayaya 39 bin TL ceza kesildiÖnceki Haber

364 yayaya 39 bin TL ceza kesildi

“Alışverişinizi esnaftan yapın”Sonraki Haber

“Alışverişinizi esnaftan yapın”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!