Karkamış Sınır Kapısı’nda neler oluyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karkamış Sınır Kapısı’nda neler oluyor?
Karkamış Sınır Kapısı’nda görevli gümrük memurlarına yönelik tehdit ve darp olaylarının arttığı ileri sürüldü. Son haftalarda yaşanan olaylarda, gümrük memurlarını taşıyan personel aracının kalabalık bir grup tarafından taciz edildiği, görevli memurların ise darp edildiği öğrenildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Büro-Sen Gaziantep Şube Başkanı Attila Özbay, Karkamış Sınır Kapısında görevli olan memurlara yönelik tehdit ve darp olayları yaşandığını söyledi.

Gaziantep’in Suriye’ye açılan sınır kapısı olan Karkamış Sınır Kapısı’nda görevli Gümrük Memurlarına yönelik tehdit ve darp olayları yaşandığı ileri sürüldü. Sınır kapısında yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Büro-Sen Gaziantep Şube Başkanı Attila Özbay, son haftalarda yaşanan olayların ne ilk ne de son olduğunu belirtti.

MEMURLAR, TEHDİT VE DARP İLE KARŞI KARŞIYA…

Özbay, “Son günlerde Karkamış sınır kapısında yaşanan olaylara gün geçmiyor ki maalesef bir yenisi eklenmesin. 2019 yılında memurların darp edilmesi ile gündeme gelen sınır kapısında 2020 yılında da benzeri olaylar vuku bulmaktadır. Görevlerini eksiksiz yerine getirmeye çalışan devlet memurları sürekli hakaret, küfür, tehdit ve darp ile karşı karşıya kalmaktadırlar.”

GÖREVLİ MEMURLAR DARP EDİLDİ

“Son iki haftada Suriye tarafından Türkiye’ye giriş yapmak için gelen 3 Şoförün aracında Gümrük muhafaza memurlarınca yapılan aramada kaçakçılık fiiline konu eşyaların ele geçirilmesi üzerine görevli memur arkadaşlar gümrük sahasında darp edilmiştir ve mesai çıkışında servislerinin önü kesilerek memurlara saldırıda bulunulmuştur.”

DEVLET OTORİTESİ HİÇE SAYILIYOR

“Son olarak Suriye’ye geçmek üzere Karkamış sınır kapısına gelen bir şoför aracını görevli memurun üzerine sürmüş ve olayı yatıştırmaya çalışan memura levye ile saldırmıştır. Yine aynı gün mesai bitiminde evlerine gitmeye çalışan memurların bulunduğu servis takip ve taciz edilmiştir. 15-20 kişilik bir grup eşkıya tarafından memurlar nezdinde devlet otoritesi hiçe sayılmaya çalışılmaktadır” diye konuştu.

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
8 bin kişiye ceza kesildiÖnceki Haber

8 bin kişiye ceza kesildi

Hasta ziyaretinde koronavirüse yakalandıSonraki Haber

Hasta ziyaretinde koronavirüse yakalandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!