Covid 19 sırasını da gördük..!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Covid 19 sırasını da gördük..!
SGK tarafından alınan karar ile Özel Hastanelere verilen Pandemi ve yoğun bakım desteklerinin sonlandırılmasının ardından kent genelinde faaliyet gösteren Devlet Hastanelerine Covid-19 şüphesiyle başvuran vatandaşların sayısı büyük oranda arttı. 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde bir vatandaş tarafından kaydedilen görüntülerde, Covid-19 şüphesiyle hastaneye başvuran vatandaşların saatlerce Triaj Çadırı önünde sırada beklediği görüldü. Vatandaşın haklı isyanı ise, Gaziantep’te Salgın ile mücadelenin geldiği boyutu ortaya koydu.

 

Gaziantep’te Koronavirüs vaka sayıları her geçen gün artıyor. SGK tarafından alınan karar ile Özel Hastanelere verilen Pandemi ve yoğun bakım desteklerinin sonlandırılmasının ardından kent genelinde faaliyet gösteren Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 25 Aralık Devlet Hastanesi ve Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde Covid-19 şüphesiyle vatandaşların sayısı büyük oranda arttı.

SAATLERCE SIRA BEKLEDİLER…

Bir vatandaş tarafından 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde kaydedilen görüntüler, Gaziantep’te Pandemi ile mücadelenin boyutunu gözler önüne serdi. 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde kaydedilen görüntülerde, Covid-19 şüphesiyle başvuru yapan vatandaşlar, test yapılması için saatlerce sırada bekledikleri ifade edildi. Hastalık şüphesiyle başvuruda bulunan vatandaşların iki sıra halinde tek bir memurun görevlendirildiği Triaj Çadırı önünde saatlerce sıra bekledikleri görüldü.

BULAŞI İHTİMALİ ARTIYOR!

Söz konusu görüntüleri yorumlayan vatandaşlar, “Özel hastanelerin Covid-19 tedavisi için ücret talep etmeye başlaması ile vatandaşlar Devlet Hastanelerine yöneldi ancak saatlerce sırada beklemek zorunda kaldılar. Covid-19 şüphesi bulunan vatandaşların saatlerce sırada beklemesi ile testi negatif çıkacak olanların dahi sırada virüs kapabileceği ihtimali tedirgin ediyor. Vaka sayılarının her geçen gün arttığı kentte, Covid-19 testi yaptırmak için beklenen sırada vakaların oluşmasına zemin hazırlanıyor” ifadelerini kullandılar.

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gaziantep’te nasıl uygulanacak?Önceki Haber

Gaziantep’te nasıl uygulanacak?

Gaziantep FK, Muhammed Mert’in peşinde…Sonraki Haber

Gaziantep FK, Muhammed Mert’in peşinde…

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!