“Adli soruşturma başlatıldı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Adli soruşturma başlatıldı”
Şahinbey Belediye Meclis Aralık ayı 1.Birleşim Toplantısında yapımı Şahinbey Belediyesi tarafından sürdürülen Akkent Camiinde yaşanan iskele kazasında yaşamını yitiren İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan gündeme geldi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, adli ve idari soruşturma başlatıldığını, Gaziantep’te bu tür bir olayın yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

Şahinbey Belediye Meclis Aralık ayı 1.Birleşim Toplantısında yapımı Şahinbey Belediyesi tarafından sürdürülen Akkent Camiinde yaşanan iskele kazasında yaşamını yitiren İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan gündeme geldi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  adli ve idari soruşturma başlatıldığını, Gaziantep’te bu tür bir olayın yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

Şahinbey Belediye Meclis Aralık ayı 1.Birleşim Toplantısı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündemde yer alana 9 madde görüşüldü. Gündem maddelerinin 6’sı çeşitli komisyonlara havale edilirken, 3 madde ise teklif karar olarak kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP’li meclis üyeleri yapımı Şahinbey Belediyesi tarafından sürdürülen Akkent Camiinde meydana gelen iskele kazasında hayatını kaybeden Korkut Küçükcan’ın durumu gündeme taşındı. Meclis üyeleri, “İlçemizde yapımı devam eden Akkent Camiinde meydana gelen iskele kazasında inşaat mühendisi Korkut Küçükcan hayatını kaybetti. İlçemizde bir daha böyle bir kazanın yaşanmamasını temenni ediyoruz” diye konuştular.

“GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “Olayla ilgili gerek idari gerekse savcılık tarafından adli soruşturma başlatıldı. Ben hem Korkut Küçükcan kardeşimize hem de bu yıl içerisinde yaşanan 24 iş kazalarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. İlimizde bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyorum. İlimizde bu tür olayların yaşanmaması için gerekli tedbirleri alınması için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından bir sonraki toplantının 5 Aralık Perşembe Günü saat 16.00’da yapılmasına karar verilerek toplantıya son verildi.

S.ÖZTÜRK

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Asgari Ücret vergi dışı bırakılmalı”Önceki Haber

“Asgari Ücret vergi dışı bırakılmalı”

“Kimse böyle bir yanlışın içinde olmaz”Sonraki Haber

“Kimse böyle bir yanlışın içinde olmaz”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!