Yazı Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 08:16 Bu yazı 324 kez okundu
 
Yıl 2018
Yağmur Küçük
 
 

Kadına şiddet... Yazarken bile insan yüzünü buruşturuyor. O kadar saçma bir şey ki. Kadına şiddeti geçtim. Şiddet. Bir insan neden şiddet uygular? Sebepler, nedenler, zorundalıklar, psikolojik sorunlar(böyle bir şey yapması için psikolojik sorunları olması lazım bence insanın), anlaşmazlıklar özetle bahaneler.

Şiddet konusu bahane uydurulacak bir konu mu ki? Peki ya adalet dediğimiz kavram? Kırılan camları birleştirsen de, eskisi gibi olmaz diyerek ortada felsefe yapan insanlar, bir cezayla mahkemeden, insanların(insan demeye bin şahit) hafif cezalarla sıyrılmasına neden izin veriyor?

Karar o. Adalet bu. O,şu,bu derken gerilediğimizin farkına bile varmıyoruz. Kimin adaleti bu? Hakimin mi? Kızı öldürülen bir ailenin düşündüğü adaletle, dışarıdan bakan bir hakimin adaleti bir mi? O acıyı yaşayamayanlar hakkıyla ceza verebilir mi sizce?

Her gün onlarca davaya şahit olan hakim için artık rutinleşmiş bu çünkü. Doğru kararlar veriliyor belki evet ama hakkıyla karar vermek bazen adaletin önüne geçmeli bence.

 Şu zamana kadar hakkıyla karar verseydik, tekrarlanabilir miydi tüm bu olaylar? Daha da kötüye gidiyoruz, farkına varmalıyız. Hâlbuki tüm bunları düzeltebiliriz. Teknolojiyi geliştiriyoruz, müziği geliştiriyoruz, sporları geliştiriyoruz, yasaları geliştiriyoruz ,insanlığımızı da geliştirebiliriz.

 Taş devrinde yaşamıyoruz ne de olsa. Yıl 2018...

 
Etiketler: Yıl, 2018,
Yorumlar
Haber Yazılımı