Yazı Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 15:38 Bu yazı 682 kez okundu
 
UNUTULAN YANGIN
Yağmur Küçük
 
 

 Soğuk bir gündü. Ağaç yaprakları kendilerini rüzgara bırakmış bir şekilde uçuşuyordu. Mutfakta yanan ocağın başındaki kadın, sütü yavaşça karıştırdı.İçerisinin hafiften soğuduğunu hissedince şömineye biraz daha odun attı. Mutfağa geri döndüğünde sıcak süte uzanan kızını hemen kucaklayıp ocaktan uzaklaştırdı.Kızına baktığında gülümsüyordu.Yaptığı şeyden habersiz gibiydi. Sütü bardağa dolduran kadın kızını da alıp odaya ilerledi.

Kızının eline süt bardağını verdi ve yavaşça içmesini söyledi. Şöminenin önünde üşümeyen kızı halinden memnun gibiydi. Soğuk hava ise pencerenin aralığından hırsız misali içeri giriyordu. Hemen ayağa kalkıp pencereyi sıkıca kapattı. Hava daha da kötüye gidiyordu, ama tek kötü olan hava değil gibiydi. Kadın huzursuzlaşmıştı. Kolunda iğne batmış gibi bir ağrı hti.

Kızına şömineden uzaklaşmasını söyledi.Boş süt bardağını kenara koyup oyuncak bebeğini kucağına yerleştirdi. Bir şeyler ters gidiyordu. Kadın, çocuğuna öyle bir oyuncak bebek aldığını hatırlamıyordu. Çocuk gittikçe şömineye yaklaşıyordu. Kadın ayağa kalkmaya çalıştı ama sanki vücudu oturduğu yere bağlanmış gibi kıpırdayamadı. Kızına durması için bağırıyordu. Birden etrafı buğulu görmeye başladı. Sanki farklı bir pencereden bakıyor gibiydi. Uyandığında kendini bir yatakta buldu.

 Hemşire, doktora ‘’ Yine 2 sene önce yangında ölen çocuğunu gördü’’ diye rapor veriyordu. Kadın, ne olduğunu anlamayarak etrafa bakındı. O anda gözüne bir bardak çarptı. Hemşire, süt bardağını ona uzattı ve yavaşça içmesini söyledi. Çünkü onu kendine getiren tek şey buydu…

 
Etiketler: UNUTULAN, , , YANGIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı