Yazı Detayı
30 Kasım 2015 - Pazartesi 12:14 Bu yazı 1490 kez okundu
 
“Taş devri”
Yasemin ANKAY
yaseminozturk9427@gmail.com
 
 

Kış gelmeden gelen aksaklıklara mı dert yanalım?

Yoksa…

Yağmur çamur demeden yollarda ki küçük gölcüklerden mi bahsedelim?

**

Sırayla gitmek gerekirse eğer;

1.Öncelikle iki gündür şehir genelinde bölge bölge giden elektrik problemi, şehir olarak resmen elektrikler kesildiği zaman taş devrine yeniden dönüyoruz.

Neden mi?

Ben kendi mahallemden, kendi evimden örnekler verebilirim. Evde elektrik yok, dolayısıyla evde ışık yok, sıcaklık yok, televizyon yok, yaşamı sürdürebilecek hiçbir iş yapılamıyor. Evin içerisinde bir odadan diğer odaya resmen iki gündür mumlarla gidiyoruz. Neyse ışıksızlık o kadar değil desek te ya ısınma problemini nasıl yapacağız, evlerimiz doğal gaz, nasıl ısınmamız bekleniyor ki?

Zorunlu doğal gaz deniliyor ama şehrimizde iki gündür elektrik problemi ile karşı karşıyayız, eğer soba olsaydı bu evlerde insanlar biraz tahammül edebilirlerdi bu elektriksizliği…

**

Oda yok ki ! Arıyoruz elektrik arızayı 1 saat sonra, yarım saat sonra, bu zaman dilimleri geçiyor tekrar arıyoruz. Yine aynı terane yarım saat, bir saat söylemleri ile oyalanıyoruz.

**

2.Aniden denilebilecek elektrik sorununa tamam dedik halk olarak, ya ikinci sorunumuz yağmur yağmadan oluşan su gölcüklerimiz?

Hadi elektrik belki aksaklık gerektiren halledilemeyen ve uzun zaman sonra en azından benim bölgemde az rastlanan bir durum ya kış gelmeden sokaklarda oluşan su gölcükleri?

**

Su gölcükleri de mi beklenmeyen bir arıza?

**

 

Her kış her yıl aynı terane, en ufak bir yağmurda her yer göl oluyor, bunu hem vatandaş çok iyi biliyor her gün işe, okula gidip gelirken rezilliğini kendisi çekiyor, hemde sayın yetkililer gayette iyi biliyorlar…

**

Ama her ne hikmetse hep bir çözümsüz sorun olarak kalıyor.!

**

Sayın şehir yöneticilerimiz  Aralık ayındayız  ve daha kış tam anlamıyla gelmemişti, yağmur uzun aradan sonra yeni yağdı şehrimize, bizler yağmurun bereketine inanan çiftçi- emekçi anne- babaların çocuklarıyız; Ata’ dan, Dede’den rahmet olarak bildiğimiz yağmura sadece yollarda yaşadığımız gölcükler yüzünden isyan ettirmeyiniz ve en kısa sürede henüz Biz Anteplilerin dediği “ Kara Kış” bastırmadan çözümüne varınız…

**

Yazımında isminde değindiğim gibi bizler resmen şu sıralar “Taş devrini” yaşıyoruz. Nasıl olur ki metropol şehrin sokakları böyle su gölcükleri ile, iki günlük elektrik kesintileri ile uğraşır hale gelir. Şahinbey ilçesinde birde şehrimiz için önemli birimler yer alıyor.Şehrimizin Türkiye’ de hatrı sayılır üniversiteler arasında yer alan “Gaziantep Üniversitesi var, Güneydoğu bölgesine hitap eden Araştırma ve Uygulama hastanesi var, böyle ki büyük ve metropol şehrimize yakışmayan görüntülerle bize layık görmeyin.

Şehir olarak, kendi bölgem olduğu için Şahinbey olarak bizlere Taş Devrini yaşatmayın lütfen…

 

 
Etiketler: “Taş, devri”,
Yorumlar
Haber Yazılımı