Yazı Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 00:36 Bu yazı 427 kez okundu
 
TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ!
Merve TANRIÖVER
 
 

Altı –yedi yıl kadar öncesiydi.Şimdinin  terör örgütü FETÖ ‘sü, o zamanın muhterem cemaati, gözdesiydi.Hadsizlikte sınır tanımayan,işine gelmeyeni fişleyip iftira atan, manşetleriyle ülke gündemini belirleyen basından çok jurnal gazetesi olarak yayın yapan Zaman gazetesinin kendini bilmez bir köşe yazarı, peygamber efendimize dil uzatma hadsizliğinde bulunmuştu.İlk okuduğumda şaşkına dönen ben ve benim gibi bazıları önce gazetenin bu yazar hakkında bir yaptırım yapmasını hatta özür dilenmesini  beklemiştik.Ne de olsa dindarlar ya..Cemaatler ya.. Hocaları Peygamber Efendimizin kankisiymiş ya..o bakımdan..

Ama nafile beklemişiz. Söz konusu din ,iman ,bayrak,millet,peygamber olduğunda gözü dönen bendeniz, bunlara karşı ağır bir köşe yazarak hadlerini bildirmek, ucunda başıma gelecekler olsa da kalemimin diyetini ödemek  istedim. Ama altın çağlarını yaşayan bu sözde  cemaatten  özür ve açıklama yerine, tehdit ve hakaretinden  başka geri dönüşümler alamadım.

Boş durmadım üzerlerine gittim;

Sitelerinin ismi neden dini bir isim değil de Yunan Tanrısı adı  “Herkül”..

Baş örtüsü dinin emri olduğu halde bunlar nasıl “yerine göre” bir anlayış geliştirebilir..

Cemaatin kadınları  baş örtülerini neden sembollere meraklı Yahudilerin meşhur piramidi gibi üçgen şeklinde bağlıyorlar…  

Bizim fakirimiz,yetimimiz varken kurbanlar,yardımlar neden yurt dışlarına gönderilir..

Tüm bu karşılıksız soruların tek bir noktada birleştiğini gördüm ki okuma yazmasından dahi şüphe ettiğim FETÖ lideri,  belli ki birilerinin eliyle kitaplar yazarak,   salya sümük ağlayıp inandırıcılık katmaya çalışarak İslam dinin tahrif edip sözde yeni bir din oluşturma çalışmaları içinde. Yahudi den alınan sebepsiz nişanlar gurur kaynağı iken İslam adına tek bir olumlu çalışma yok.Varsa yoksa yurt dışı okulları,çalışmaları. Din,kitap, peygamber umurlarında bile değil. Araştırmalarıma göre de gerçek kuruluş amaçları da bu. Hatta bir ara “Mehdi” bile deniyordu bu zavallı  meczuba neyse” şıh uçmaz uçurulur misali”.

O zamanlar nedense bu örgüt hakkında yazılar gerçeklere  kimseler  inanmak istemiyordu.

 Ama şimdi her şey deşifre olmaya başladı.FETÖ lideri,  kendisine efendileri tarafından tahsis edilmiş lüks malikanesinde kutsalımız  seccadeye ayakkabıyla ters basarak hakaretin büyüğünü gösteriyor.Ve arkasındaki tv ekranında yine tehdit dolu şifreli  mesajlar kokan gıcık bir dörtlükle sözde güç gösterisi yapmaya çalışıyor..

Yok ağam yok yolun sonundasın artık. Bu saten sonra, sana peşinden giden cemaat mensupların bile sahip çıkmaz artık.

HAMİŞ:Bir büyüğümüze  sordum.Halk arasında seccadeye ayakkabı ile basmak, o kişinin ecelinin yakın olduğuna delalet edermiş..

GÜNÜN SÖZÜ

Kendilerine: “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde: “Biz sadece ıslah edicileriz” derler. Bilin ki; gerçekten, asıl fesatçılar bunlardır, ama şuurunda değildirler. (Bakara Suresi, 11-12)

TEBESSÜM

Papaz, iki metre ilerisinde duran zangoça hiddetle sorar:

“Gizli gizli sen mi içiyorsun kutsal şarabı?”

Zangoçta derin bir sessizlik… Papaz iyice köpürür…!!! ve

“Sana soruyorum be adam! Duymuyor musun beni?

“Hayır buradan hiçbir şey duyulmuyor efendim.”

“Olacak şey mi! iki adım öteden beni duymuyorsun!”

Zangoç bıyık altından güler:

“isterseniz yer değiştirelim anlarsınız…”

Yer değiştirirler. Bu kez zangoç seslenir:

“Kilise için toplanan bağışları sen mi zimmetine geçirdin?”

Papaz: “Hakikaten yahu! Buradan hiçbir şey duyulmuyor.”

 
Etiketler: TAKKE, DÜŞTÜ, KEL, GÖRÜNDÜ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Haber Scripti Haber Sistemi Haber Paketleri