Yazı Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 00:07
 
SUÇLU BEN...
Sait Köse
 
 

Bazı algı yoksunu ülkelerde olduğu gibi bizde de toplum kesimleri; halinden memnunlar. Halinden memnun olmayanlar, eh işteciler grupları şeklinde oluştu. Kapitalist sistemin orta sınıfı yok eden anlayışı ile bu sarmal, toplumda hoşnutsuzluğun kapısını açtı.

Halinden memnunlar daha da,daha da Rabbena hep bana derken, memnuniyetsiz grubun bir kısmı asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu koşullardan kurtulmaya, bir kısmı nasıl yukarılarda yerimi alır feraha çıkarım hayalleri  kurmaya devam etti. Aslında toplumun dengesi ve  değişimi bu memnuniyetsiz grubun elinde iken kıymetini bilmemekte, olayları akışına bırakarak geleceğe de ihanet etmektedir.

Bireylerin, gemisini kurtaran kaptan bencilliği ile ağaca bakıp ormanı görmemesi, sonu hiçte hoş olmayacak bir yolculuktur.  Olumsuz bedellerini hep birlikte ödeyeceğimiz bir kötü gidişe, zamanı varken müdahale etmek bu güne ve geleceğe sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır.Neme lazım devri bitti. Yılanın bir gün sokacağını iyi bilmeliyiz. Aymazlıktan kurtulmadığımız sürece "Muassır Medeniyet" ideallerine ulaşmak, hayal kurmaktır, rüyada olmaktır. Uyku hali bittiğinde, rüyada biter. Yalın gerçeklerle yüzleşme vakti gelmiştir. Dolar şu kadar yükselmiş, yanıt; dolarım yok ki düşse de yükselse de bana ne ..derseniz Ülkenin dış borcu katlandığında, bu borcu hep birlikte ödediğimizde seninde payına artan bir borç olduğunu bilmelisin.

Emeklisi iki defa  bin lira  bayram ikramiyesi aldığında mutlu olan bir ülke yaratıldı.Düne kadar nereden verecek diyen, bunu açıklasın bende CHP'ye oy veririm deyip karşı çıkanlar dün söyledikleri ile,bu gün uyguladıkları arasında ters düşmekteler.Kabahat onların mı, balık hafızalı toplum kesimlerinin mi? Kadın cinayetlerinde dünya rekoru kıran,iş cinayetlerinde dünya üçüncülüğü,  Avrupa birinciliği olan Ülkemizin yetkili ağızları "bu işin fıtratında var" ifadesi ile açıklama yaparken,  , nüfusunun 12 si işsiz gezen, üç buçuk milyon üniversite mezunu iş ararken, İstanbul, Gazi, İnönü Üniversitelerini neden bölük pörçük ediyorsun diye sormayan, EVET oylarında  bu düzen devam etsin diye oy verenler kim?

Halkımızın önce basiretini, sonra gözünü bağlayıp  FETÖ'yü başımıza musallat edip, ne istedilerse verenler şimdi vereceğimiz oylarla yeniden yola devam etmek isteyenlere sözü olan kim? Aklımızı başımıza almak diye bir deyimimiz var.Suçlu ayağa kalk dediklerinde manevi,maddi tüm değerlerimizi , inanç  farklarımızı, etnik kökenimizi bir tarafa bırakıp insanca,barış içinde, kardeşçe hak, hukuk, adaletle bir arada yaşamak için herkese görevin düştüğü bir süreçte olduğumuzu unutmamalıyız. Bu güne gelirken kötü yönetilen her ortamda olduğu gibi ortaya çıkan zarardan, zararın neresinden dönersek kardır anlayışı ile bir arada yaşamak isteyenlerin iradesini beyan edeceği bir süreç başlamıştır.Pehlivanlar,yalancı pehlivanlar,onlara yağ taşıyan yağcılara karşı er meydanı kurulacak, Sandık ortaya konulacak. Elimizle ettiğimizi boynumuzla çekeceğimizi bilen,halinden memnun olamayan yedi buçuk milyon taşeron,on iki milyon emekli, işçi, memur, öğrenci yani geniş halk kitleleri halinden memnun olanlara karşı, iktidara gelirken yolsuzluğu, yoksulluğu,yasakları kaldıracağız diyenlere karşı,gündüz gözü havai fişeklerle kutladığımız Avrupa Birliğine vizesiz serbest dolaşım hakkını halen alamayanlara karşı,anket yapılan 185 ülke içinde 152. sırada kurumlarına güvenin olmadığı bir yönetime karşı, Uluslararası derecelendirme kuruluşlarının verdiği raporlarda iyi yönetilemeyen kırılgan bir ekonomi nedeni ile dış yatırımcının riskli ülke tanımına neden olanlara karşı,ayağında ayakkabısı,cebinde ayakkabı alacak parası olmayanların yol yapanlara  ve onları savunanlara karşı ,yağmur nereye yağarsa tarla oraya mantığındaki birlikte yaşadığımız, dam yanarsa sıçanda yanarın farkında olmayan eh iştecilere karşı, bütün bunlara karşı bu bir kader olamaz deyip yeteri kadar tepki koymamakla  suçlu benim, kabahat benim diyebiliyorum.                                           

Peki SİZ DE  en az benim kadar SUÇLU OLDUĞUNUZU  BİLİYOR  MUSUNUZ?

 

                                                                                                                     

 
Etiketler: SUÇLU, BEN...,
Yorumlar
Haber Yazılımı