Yazı Detayı
16 Mart 2016 - Çarşamba 14:16 Bu yazı 903 kez okundu
 
ŞİNZO ABE SANA SESLENİYORUM
Ömer Kılıç
 
 

              Ankara'da üçüncü patlama. Klavyemle cebelleşirken ben, kaybettiğimiz can sayısı bu son üç saldırıda 170'e yaklaştı. Son 5 ayda meydana gelen üç katliamın bilançosu bu. Son üç yılda Gaziantep, Reyhanlı, Suruç, İstanbul katliamlarıyla birlikte kaybettiğimiz canlarımızın sayısını yazmak gelmiyor içimden. Son bir yılda doğu ve güneydoğuda yitirdiğimiz canlarımızın sayısını da buna eklersek ortaya çıkan şeyin bir savaş bilançosu olduğunu görüyoruz.

             Japonya başbakanı Sn. Şinzo Abe ve kabinesi. Size sesleniyorum. Boğaziçi Köprümüzdeki küçük bir ihmali bile içine sindiremeyen mühendisiniz intihar etti. Gerçek bir Japon gibi davrandı. Sen Türkiye'de binlerce can giderken sessiz sedasız oturuyorsun.

 

           Son üç yılda Türkiye'nin değişik yerlerinde binlerce can, ya iç güvenlik zafiyetinden, ya iş güvenliği zafiyetinden, ya da polis -asker kurşunuyla orantısız müdahaleden hayatını kaybetti. Hani sizin intihar geleneğiniz vardı. Hani depremden sonra olmasına rağmen halka temiz su veremeyen belediye başkanınız intihar etmişti. Şinzo kardeş aklını başına al artık. Kendine gel. İntihar etme. İstifa et. Bir kınama mesajı gönder bari. O da yok.

          Ah Şinzo kardeş ah. Ben ne diyeyim sana. Yoksa sen ve arkadaşların gerçek Japon değil misiniz? Öyle ya başka bir izahat bulamıyorum bu pişkinliğinize.

 

         Yoksa seni de mi kandırdılar? Aldatıldın mı? O küçücük dairende, küçücük sofranda çocuklarınla birlikte akşam yemeğini yerken, sana herkesin yalan söylediğini mi anladın sen aniden. Sen bir daha gelme Türkiye'ye. Bu G 20 zirvesinde bozdular seni. Yaramadı sana. Bak hemencecik kandırılmaya başlamışsın. Seni kandırıyorlar bedelini biz ödüyoruz. Seni kandırıyorlar biz ölüyoruz.

 

       Şinzo'cuğum, canım kardeşim. Bak sana bir tavsiye. İyisi mi sen bir git. Öyle intihar falan da etme. Sadece istifa et. Ben yapamadım de. Ben siz Türkiye halkının can güvenliğini sağlayamadım de. Yollarınızı cenaze araçlarıyla doldurdum, mühendislerimin yaptığı yol, cenaze ve kan yolu oldu de ve git. Söz, arkandan tek bir laf etmeyeceğim. Sana söz, sana bir saray bile yaptırır bu halk. Hem de Antalya'da. Hani gelmiştin ya. Şu G 20 işte canım. Yeter ki istifa et ve git.

 

                Sen gidersen ölmeyeceğiz. Sen gidersen çocuklarımızla şu güneşli bahar günlerinde parklarda güneşleneceğiz. Yeniden ağaç dikeceğiz mesela. Öyle yurt dışından saçma sapan çiçekler getirip dikmeyeceğiz. Bildiğin ağaç. Zeytin ağacı mesela. Yeniden yeşile boyayacağız ülkenin dört bir yanını. Uçsuz bucaksız üzüm bağları dikeceğiz. Kızıl kan değil, kızılcık üzümü dolacak memleketin her bir yanı. Mutlu çocuklar büyüteceğiz. Çocuklarımızın gözlerinin içi gülecek. Ölüm korkusu gidecek gözlerinin içinden.

                Şinzo Abe, sana son sözüm: Pılını pırtını topla ve git.  

                                                                                                                                    

 
Etiketler: ŞİNZO, ABE, SANA, SESLENİYORUM,
Yorumlar
Haber Yazılımı