Yazı Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 00:48
 
SEÇİM
Erhan BAŞER
kullaniciadi@@
 
 

   Nasıl yapsak, nasıl etsek de tüm o kirli ahkâmlarımızdan kurtulup bu zavallı ülkeyi selamete çıkarsak. Var mı bildiğiniz bir yol? Çok sakat olan -seçme- eyleminin kendisiyle bu işin olamayacağı ortada iken zart diye heybeden seçim çıktı. Seçim kutsallaştırmaları da başlamış oldu böylece.

  Arkadaşlar seçme eylemi artık anlamını yitirmiştir. En tipik seçim davranışı seçtiklerimize bağlanmak olan temel ve hayvansal güdüdür. Seçtiklerimize bağlanmak kadar aptalca bir şey görmedim ben. Seçtim bitti bilader..

 Ama düzen öyle değil işte, bizler seçtiklerimize bağlanmakla koşullandırılır ve etkisizleştiriliriz.  Sahip olmakla güçleniriz. Seçme eylemine baylar bir egemenlik duygusu ve gaddarlığı eşlik eder öyle değil mi?

O sürece seçtiklerimiz üzerinde egemenlik kurarız: bir iktidar duygusu ve şehvetidir bu, güç hissederiz. Herhangi bir karşılıklılık gerektirmeyen ‘ben seçtim ulan’ duygusu. Tek yanlı ve tam bir ilişki. İlişkinin tamlığı konusunda benim de seçilmem gerekmez, kabul görmem gerekmez, yandaşı ya da karşıtı olduğum şey tarafından, sırası gelince bana asla meydan okunamaz.

 Ben cumhurbaşkanını seçebilir, İsa’yı peygamber olarak tanıyabilir, yeryüzünde dolaşmış ya da dolaşan tüm güçlüleri reddedebilir, kendimi, hepsi bir araya gelse onların tümünden güçlü hissedebilirim. Bir şeyin lehinde ya da aleyhinde olmayı seçme gibi psikolojik ve zihinsel bir eylem bizi en büyük yargıç düzeyine getirir. Kimse bize meydan okuyamaz. Herkes tanrının belası bir mahluk. Seçilenler tarafındaysa bu ilişki en mükemmelidir. Desteklemek istediğiniz hiçbir kurum bu desteği reddetmez. Beyler işin alt tarafını anlatmaya çalışıyorum. Umarım anlaşılıyordur. Kısa keseceğim ve sonuca geleceğim.

Çok zevksiz baylar ve çok güzel hanfendiler, bizler seçme ve bağlanma arzularımız yüzünden tarih boyunca sömürülmüşüzdür ve bundan sonra da bu arzumuz yüzünden sömürüleceğizdir. Hazır mısınız sömürülmeye? Ben son derece hazırım. Kamoon.

 
Etiketler: , SEÇİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı