Yazı Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 08:18
 
SANATÇI
Erhan BAŞER
kullaniciadi@@
 
 

                                                      

Nasılsınız beyler? Havalar ısındıkça, azap dolu toplu taşıma zamanları geliyor. Ter, pis ve herkesin tuttuğu sıcak otobüs demirleri. Tam manasıyla kabus. O özlediğimiz günlere sıcak otobüs demirlerini tutarak mı varacağız ha, soruyorum size? İşte yine bir gün dostlarım, o iğrenç otobüslerde yolculuk yapıyorum. Eee..

 

Kulaklarımda artık tiksindiğim kulaklıklar var. Maalesef. Bir kız tanırdım eskiden “hayat berbat derdi” diyen Teoman. Teoman hayranlığımı biliyorsunuz. İşte tam o sırada, random bir şekilde değiştirdim müziği. Her zaman severek dinlediğim Cem Karaca’nın  bir şarkısı çıktı, şarkı denirse tabi. Adı ihtarname.

Şöyle; ihtarname, çeken: Türk halkı, çekilen: siz,sizzz  konu:  ball gibi bilirsinizzz. Şarkı böyle devam ediyor. Aklıma bir an aziz vatanımız geldi. Ah dostlarım ah nerde kaldı ha böyle sanatçılar. Fakirlerin üstüne ince ince kar yağar diyenler, ihtarname çekenler, parkasıyla vurulmuşş diye ağıt yakanlar nerde. Nerde o aldırma gönül diyenler. Meydan kimlere kaldı eyvah ki ne eyvah.

Duydunuz mu millet fazla özgürmüşüz bazı sanatçılara göre. Ülkemizde her şey mikemmelmiş. Herkes kıskançlıktan ölüyormuş. Özellikle bunak iskandinavlar. Arkadaşlar bende bir sorun görüyorsanız lütfen söyleyin. Yalvarırım söyleyin abi, kafayı yemek üzereyim. Bu ülkeyi kim kıskanır yahu. Sanatçısı ayrı, siyasetçisi ayrı, futbolcusu ayrı, sanayicisi ayrı komedi yahu.

Modası geçmiş çirkin suratlı insanlar bunlar. Hayatını borçlu olduğu bu milletten öylesine koptular ki, para için bir maymun olmadılar. Evet. Maymun. Bahar geliyor diye sizleri şaşırtıp ümit dolu bir yazı yazacaktım ama gördüğüm bir haber tepemin tasını attırdı ve ne yazıyorum görüyorsunuz.

Yok kardeşim yok, bu topraklar bitmiş abi. Hadi ben neyse, kimsenin beş kuruş değer vermediği bir adamım, nerde bilader bu memleketin aydınları, sanatçıları, münevverleri. Kalmadı mı içinizde bir tane ihtarname çekecek adam bu halk için? Kareli pijamalarım içinde, mor çiçekli yatağımda sonumuzun gelmesini bekleyeceğim. Ne yapayım. Elma aldım otuz kilo hem de sulu sulu. Bir kertenkele gibi duvarlarda gezmeyi ne çok isterdim. Rezil otobüs yolculukları ve uykulu muavinin verdiği ılık su. Muavinler kepaze heriflerdir. Evet evet, ondan bahsediyorum, gerçek sanatçıdan.

 

  İyi değilim ben. Ruh sağlığım bozuk gördüğünüz gibi. Aklımda sürekli akbabalar var; yaşlanmış ve  tecrübeli akbabalar. Arada da işte böyle sanatçılar falan filan.

 
Etiketler: , SANATÇI,
Yorumlar
Haber Yazılımı