Yazı Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 00:59
 
OLDU MU YA?
Sait Köse
 
 

Ülke gündeminde olmak, ülke gündemindeki bu kadar sorunu yok sayıp Kaf Dağının ardına atmak işte böyle bir şey olsa gerek.

Veya topu taca atmak.Açalım bu yazdıklarımızı..

Ülke gündeminde, esas konuşulması gereken, çözümlenmesi, çözüm önerilmesi gereken bu kadar yoğun sorun varken gündemi saptırarak  hiç yoktan değilse de Cumhuriyet Halk Partisi  içinde sorun çıkartıp partili, partisiz halkın bir kez daha övgüsünü almayan bir davranış sergileyenlere ne demeli?

Sergilenen hizip anlayışının ve sonucun daha da ötelenerek illa da dayatma içinde olmalarının CHP'ye de, kendilerine de, ülkeye de hiçbir yararı ve katkısı olmadığını bilmeleri gerekir. Ancak yola çıktık bir kere, fırtına olsa ne, tufan olsa ne  anlayışı içinde olanların hangi sorumluluk anlayışına sığdığını, sormaları gerekir.

Bu bir kalkışma projesi değilse bunu toplumun önüne taşıyanlarda en az  kalkışanlar kadar suçlu. Topu taca atanlar, seçim sonrası kurultayı toplayıp iç hesaplaşmayı, Genel Merkezi, İl, İlçe sorumluluğu ve sorumsuzluğunu masaya yatırıp tartışsaydı buradan çıkacak sonuç herkesin kazandığı bir sonuç olurdu.Cumhuriyet   tek adam rejimine evirilip, tehlikedeyken Cumhuriyet Halk Partisi’ne düşen sorumlu davranış bu olsa gerekir...                                                                                                                               Ülkenin gündeminde sorun mu var veya sorunun boyu ne kadar diyen sorumsuzlar bu Ülkede yaşamıyor mu? Sorunlar, başlarına değen sağanak dolu misali olduğu halde can havli ile topukları kalçalarına değerek kaçarken halen bir şey yok diyenlere acaba daha ne  yapmak, ne demek gerekiyor?

Biat kültürü ile kabul ettiği sorunlar için bir şey olmamış gibi davranmak,  ancak akıl sağlığını yitirmiş toplumların davranışı ve düşüncesizliği olabilir. Sormayan, sorgulamayan bir araya gelmiş kişi ve bunların oluşturduğu topluluklar millet şuuru ile davranıştan uzaktır. Dolayısı ile çözümün değil sorunun bir parçası olmaktan öteye gidemez. İlk-Orta-Lise okul seçimi fiyasko, Üniversiteye Yerleştirme fiyasko yani eğitim toptan fiyasko. Eğitim seviyesinde çocuğunuz, yeğeniniz, yakınınız olmaya bilir, komşuda ki feryada kulağınızı tıkadınız. Bunu kabul ettiniz. Ancak; Eğitim kalkınmanın, gelişmenin, ileri toplum olmanın temel öğesidir.

Eller aya, biz yaya. Hadi kendinizi bir kez daha sorgulayın...Maaşı dolarla almıyor olabilirsiniz. Ekmeği de, domatesi, patatesi, sapı-samanı da, bayram geliyor, kurbanı da dolarla almıyorsunuz.Ancak itiraz etmeyin fiyatlarının artışına.Yılların ihracat rekorunu kırdık. İyi de Türk Lirası karşısında yılların dolar fiyatı rekorunu kırdık diyen birileri var mı?

Sorsanıza.. Alıştırıldığımız akaryakıt zamlarının bedeli soframıza yansırken benim arabam yok deme zavallılığına yatmak akılla bağdaşmaz. Ben de Size  Eyyyy  diyorum. Muhalefeti de, sade vatandaşı da, gözünüzün önüne bakın.Yangın bittikten, her şey kül olduktan sonra gelen itfaiyeci olmayın. Dam yanarsa, sıçan da yanar. Hepimiz bu gemin su aldığını biliyoruz. Batarsa hepimiz içindeyiz...

                                                                                                                               M.Sait Köse

 
Etiketler: OLDU, MU, YA?,
Yorumlar
Haber Yazılımı