Yazı Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 00:04 Bu yazı 430 kez okundu
 
Net
Yağmur Küçük
 
 

Dolabın içindekilere göz atıyordu. Bir sürü temizlik malzemeleri vardı. Hangisini alsa karar veremiyordu. Güzel bir temizlik yapması şarttı. Etraf fazlalık doluydu. Atması gereken çok şeyi vardı.

Bir yerden başlamaya karar verdi ve dolaptaki tüm eşyaları kucakladı. Ancak yeter diye düşündü.Çamaşır suyuyla hazırladığı ağır bir kovayı köşeye koydu.Başlaması gereken yere karar verdi.Derin bir nefes aldı ve işe koyuldu.Bir yandan toz alıyor bir yandan süpürüyordu.

Lekeler o kadar kalıplaşmıştı ki…

Tozlar her yerdeydi zaten.Zar zor temizliyordu.Gücü tükenmeye başlamıştı bile ama daha hiçbir şey yapamamıştı.Biraz mola verse fena olmazdı.Peş peşe duran pencerelerden birinin altına oturdu. Temiz hava iyi gelmişti.

Etrafı daha net görebiliyordu. Âdeta bir çift daha göz kazanmış gibi netti. Arkadan yaptığı sımsıkı topuzu başını ağrıtmıştı.Belki de başını ağrıtan o değildi.

Dinlendikten sonra ayağa kararlı bir şekilde kalktı ve on dakika içinde her yeri pırıl pırıl yaptı. Artık başı ağrımıyordu. Pencereden güneş ışığı daha net geliyordu.Gözlerini kırpıştırdı.Kafasındaki fazla kişileri, fazla düşünceleri, pişmanlıklarını her şeyi temizlemişti.Artık daha net görüyordu... 

                                                                                                   

 
Etiketler: Net,
Yorumlar
Haber Yazılımı