Yazı Detayı
01 Temmuz 2017 - Cumartesi 00:00
 
MUTLULUK
Fatmanur Ortakan
 
 

Bir kaçış olarak gördüğümüz çıkışlar belki de sonumuzun bir başlangıcıydı. Bitişimizin sonu, huzurumuzun ve mutluluklarımızın başlangıcı...

 Bu mutluluk, huzur, sevinç, tatlı heyecanlar...hepsi yeni hayatımızın en tatlı anları... Belki de öncesi sadece şimdiye hazırlıktı belki de sadece şimdinin değerini anlamamız için bir küçük deneyimdi.

Her neyse artık ne olduğu umurumda bile değil. Ben mutluluğu tatmadan önce bu kadar güzel bir şey olduğunu bilmezdim. Huzuru yaşamadan önce koca bir hayalden ibaret görürdüm onu.

Hele o tatlı heyecanlar, onları boş birer yalandan -kendimizi mutlu göstermek için uydurduğumuz- yalanlardan sanırdım.

 Şu an      şu an öyle olmadığını anladım. O, kalbinin yerinden çıkacakmışçasına atmasının tarifi nasıl yapılır ki bilmiyorum ya da içinde oluşan o muhteşem his... Bana bu hissi anlatanlarda gerçekten yaşayanlarmış, çünkü onlarda anlatamamıştı bu hissi.

Anlatamadıkları için inanmamıştım onlara "yaşadığı duyguyu nasıl anlatamaz insan"dı o zamanlar düşüncem. Şimdi anladım bazı hisler bazı duygular, kelimelerle anlatmak için çok büyükler. Kelimelere gelmeyecek kadar büyük ve güzeller.

 
Etiketler: MUTLULUK,
Yorumlar
Haber Yazılımı