Yazı Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 05:12
 
Kanatsız Uçanlar
Yağmur Küçük
kullaniciadi@@
 
 

Sorular,sorular,sorular...

İşte bir soru da benden: En sevdiğiniz renk ne? Hep bir ağızdan mavi diyebilir misiniz? Tabiki hayır. Sarı,yeşil,yakut kırmızısı,pastel tonları ve dahası.

Size gördüğüm bir resimden bahsetmek isterim.

Fil,ayı,kuş,karınca,tilki ve yılan yan yana duruyor.Önlerinde kağıt,kalem.Karşılarında bir insan. Yönelttiği soru şu: Uçabilir misiniz? Kuş, marifetlerini gösterirken, diğer hayvanlar kafalarını öne eğiyor. Uçamadıkları için kendilerini yetersiz hissediyorlar. Bana göre yetersiz olan o soruyu soran kişi. Herkesin yeteneğinin, düşüncelerinin farklı olduğunu düşünemeyecek kadar yetersiz.

Herkesin en sevdiği renk nasıl farklıysa, herkese sorulması gereken soruda farklı olmalı. Kanadımızın olmaması yetersiz olduğumuzu göstermez. Kendimize, kanat yapabilecek kadar güçlü olduğumuzu kanıtlamamızı sağlar.

Madem bize tek soru yöneltiyorlar ve elimizden ,maalesef ki,soruyu değiştirin demek gelmiyor. O soruyu şekillendirmek bize kalacak. Öncelikle kendimize istediğimiz yolda bize eşlik edecek bir kanat yapacağız.Kanadımız nasıl olursa olsun,emeğimiz bizi istediğimiz yere kadar sağ sağlim götürecektir. Sınava giren ve yarın da girecek olan herkese başarılar dilerim.Umarım herkes kendi kanadını yaratabilir...

                                                                                   

 
Etiketler: , Kanatsız, Uçanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı