Yazı Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 18:30
 
KAFAMIZ KARIŞIK (3)
Sait Köse
 
 

   Kafamız Karışık diye başlığını belirlediğim iki seri yazımdan sonra daha neler söyleye bilirim deyip bu konuda ki üçüncü yazımı da sunuyorum.

   ATATÜRK ve  CUMHURİYET'in kuruluş felsefesine, ilkelerine sadakatle sahip çıkmamız gerekliliğine olan inancımdır bu yazımın gerekliliği. Bunlar karın doyurmaz derseniz; Demokrasinin olmadığı yerde, kişi hak ve özgürlüğü olmaz. Hakkın, hukukun olmadığı yere, geleceğin ne getireceği bilinmezine kimse yatırım yapmaz.Yatırım yoksa gelişme yok demektir,istihdam yok demektir,aş-iş yok demektir,paylaşım yok demektir.Bunlar yoksa kardeşlik, barış, komşuluk yok demektir.Adalet yok demektir. Yatırımı taşa toprağa harcayanlar, bir gün gelir taşın toprağın yenmeyeceğini gördüklerinde hatadan vazgeçse de olan bunlara inanıp zarar gören geniş halk kitlelerine olur.Ülkenin yaşadığı açmazın bu günkü tanımı tamda budur…

Yapılacak olan 13.Cumhurbaşkanlığı  ve 27.Dönem TBMM Milletvekili seçimleri aklı selim egemen olurda ayak oyunlarına kurban gitmezse 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek.Kimin öne çıktığı değil, kimin hangi anlayışla yöneteceğine bakıp karar vereceğimiz bir yol ayırımında, dönemeçteyiz. 16 senedir Ülkeyi yönetenlerin İktidar olmak için yaptığı söylemlere bakalım; Yoksulluklar kalmayacak, Yolsuzlukla mücadele edilecek,Yasaklar olmayacak.

Bugün geldiğimiz nokta; Dünyada İflas Riski taşıyan 5 Ülkeden biriyiz.İktidarın, Yoksulluğu yöneten bir anlayışla halkına söylediği YALAN gerçek durumun ne olduğunu ifade ediyor.Kafanız karışmasın. Yolsuzluğun halk tabiri ile daniskasını yaşadığımız ayakkabı kutuları,para sayma makineleri hepimizin hafızasındadır.(Balık hafızalılar bu tanımın dışında olmak üzere.) Barış için bildiri yayınlayanları yasaklı tanımlayıp Üniversitede ki işlerinden ihraç edenlere, Dünyanın en ünlü Anayasa Profesörlerinden birini ihraç edenlere, bunlara seyirci kalanlar, sessiz çoğunluk. Yalana,talana,hukuksuzluğa,adaletsizliğe,sen-ben ayırımcılığına karşı çıkanlar, Kafanız karışmasın. Her fırsatta yalana müracaat edip kafamızı karıştıranlara karşı sesiniz OY'a dönüşsün...

Bu belki de son olmasını istedikleri Demokratik hakkınızı kullanma şansını elinizden kaçırmayın.Yürürken sakız çiğnemeyi bilmeyenlere,Osmanlıcılık oynayıp atın bile sırtında tutmadıklarına, dünyanın sayılı zenginliğine sahip olup yüzük efendiliği edenlere karşı son çıkış.Onlarında hepimizin de bindiği gemi batıyor.Usta ellerde "İNCE" bir işçilikle bu gemi yüzer, emin olun.Bir sterlinlik sermayesi ile milyarlarca lirayı MAN ADASI bankalarına transfer edenlere cevap hakkınızı kullanın.

Devletin gizli arşivlerini FETÖ'ye teslim edip ne istediler de vermedik serzenişi yapanlara, FETÖ'yü yaratıp üstünden siyaset yaparken, terör tellallığı yapanlara, Dolmabahçe'de, Oslo'da halen açıklanmayan ilişkileri, Habur'da çadır mahkemelerinde adalet dağıtanları, Hendeklere göz yumma talimatları verenlere karşı kafanızın ayması için daha ne söylenir. Usta, kek yapacakmış..

Şekerinde NİŞASTA BAZLI ŞEKER olacağı aşikar.Çünkü Pancardan Şeker üreten fabrikaların çoğunu sattılar, ayni 150'nin üzerinde Milli Ekonominin edinimi olan fabrikaları  özelleştirip, sattıkları diğer değerlerimiz gibi.Biz bu filmi gördük be usta 1960 öncesi kahvelerin bile ayrıldığı Milleti bölme senaryoları tutmadı.Senin kıraathane hesabında tutmaz.Hani bu işte de maddi pis kokularda çıkıyor ya neyse.. Her fırsatta istismar edilen değerlerimizin yanına birde FETÖ kurbanı, Demokrasi Kahramanı Ömer Halis Demir'in Şehit toprağı üstünden çirkin bir yalan söylem ve politika geliştirip istismar edeni mi, mezar ziyareti yalanına cevaben seçimden önce ziyaret resmi koyanları mı tercih edeceğiz? Kafanız karışmasın..

İlk Emri Oku olan Kutsal Kitabımız Kur'an'ın YALAN VE YALANCI İLE ilgili ayetlerinden ;"Bakara Suresi 10. ayet:  Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azap vardır. Zariyat Suresi 10. ayet: Kahrolsun, o zan ve tahminle yalan söyleyenler. Maide Suresi 42. ayet: Onlar, yalana kulak tutanlardır, haram yiyicilerdir. Sana gelirlerse aralarında hükmet veya onlardan yüz çevir. Eğer onlardan yüz çevirecek olursan, sana hiçbir şeyle kesin olarak zarar veremezler. Aralarında hükmedersen adaletle hükmet. Şüphesiz, Allah, adaletle hüküm yürütenleri sever. Nahl Suresi 105. Ayet: Yalanı, ancak Allah'ın âyetlerine inanmayanlar uydurur. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir." 

Ben İNCE İNCE yazıyorum. Kafanız karışmasın. Gerçekler çuvalı deldi. Eğitimde nereye getirildiğimizi, Yurtta Barış,Dünyada Barış diyen GERÇEK bir LİDERDEN komşuda ki yangına benzinle gidilmesinden,çökmüş bir tarım politikasından,işsizlikte,enflasyonda geldiğimiz acı sonuçları söyleye söyleye dilimizde tüy kalmadı. Ekonomi düzelir, işler rayına girer ya ADALET,BARIŞ…

Hak edildiğimiz gibi, liyakatın ön planda tutulduğu, insanca, hakça yönetilmek, hayatı, zenginlikleri bölüşmek istiyoruz. Ülkenin her yerinde ki mitingler bunu gösteriyor.Bu Oylara da yansıyacak.16 YIL okuduğumuz mektepten doğru bir şey anlamadık. kafamızın kalınlığından değil,Ancak.. aydık..70 OECD Ülkesi içinde sadece bir veri; okuduğunu anlamada 50.sıradayız. .

   Sahi birde Anayasanın bu güne kadar unuttuğumuz ancak aklımızla dalga geçirtmeden sık sık sorduğumuz bir maddesi vardı; CUMHURBAŞKANI 4 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMA KOŞULU... DİPLOMA NEREDE,DİPLOMA ?

   Güzel Günler Göreceğiz, bayram yakın. Kutlu olsun.  

                                                                                                                        

   

 

 

 

 

 

 
Etiketler: KAFAMIZ, KARIŞIK, (3), , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı