Yazı Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 07:01
 
Hayat Tablosu
Yağmur Küçük
kullaniciadi@@
 
 

Haftalardan sınav haftası, üniversite adı ile finaller...

Herkes sınava hazırlanırken bir yandan da tatili düşünüyor. Zaten sonunda tatil olacağını bilmezsek çalışamayız belki de. Ödüllendirilmemiz lazım. Sınavda iyi de yapsak, kötü de. En basitinden örneklemek gerekirse, en sevdiğiniz bilgisayar veya telefon oyununu düşünelim. Her seferinde güçlenmek veya para kazanıp yeni bir şeyler almak için çaba harcıyoruz.

Bazen görevler oluyor ve onları bitirmeye çalışıyoruz. İnsan böyle işte, sürekli bir şeyler için çabalamaya programlanmışız. Boş boş oturmak bile bazen hobimiz olsa da eninde sonunda sıkılıp bir şeyler yapmak istemiyor muyuz?

 Bazen sadece ayaklarımızı uzatıp, kışın bu soğuğunda sıcak içeceğimizi yudumlarken bile ister istemez hayatımız hakkında düşünmüyor muyuz? Hayatımızı daha iyi hale getirmek için planlar kurmuyor muyuz? Hayatın kendisi bir oyun aslında. Her ne kadar sihirli güçlerimiz olmasa bile veya havalı süper kahraman kıyafetlerimiz, herkes kendi hayatının ana karakteri değil mi?

Herkesin bir başarı tablosu, görev tablosu, hedef tablosu var. Oyundan tek farkımız ölünce, kaldığımız yerden devam edemememiz. Karşımıza "Tekrar Deneyiniz" cümlesi çıkmıyor.

İşte her şey bu kısa cümleden ibaret. Tekrar denemek istediğimiz, yeni tecrübe etmek istediğimiz her şey bizim hayat tablomuz. Biz parçalara ayırmak yerine tümünü görüyoruz bazen. Sınavdan yüksek almayı düşünürken bir yandan da sınavdan yüksek almakla ilgilenmeyip direk geçmesini ve tatilin gelmesini iple çekiyoruz.

Bizim hayatımızda, tekrar deneyiniz, yazısı yok. O yüzden seçimlerimizi güzel yapmalı ve dilediğimiz gibi yaşamalıyız ki, ekranda "Görev Tamamlandı" yazsın...

 
Etiketler: Hayat, Tablosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı