Yazı Detayı
30 Mart 2018 - Cuma 00:52
 
GERÇEK
Erhan BAŞER
kullaniciadi@@
 
 

 Merhabalar salon beyefendileri merhabalar… Çayınızın lezzeti nasıldı? Tozlu bir Ortadoğu sabahında huzur vermeyen insanlarla beraberim. İstasyonlarda günü geçmiş dergilerle vakit öldürüyorum. Başka birinin bıraktığı dergiyi iştahla alıyor ve renkli insanlara bakıyorum. İçimde ne yazacağıma dair en ufak bir ipucu bile yok.

  Orwell demiş ki: bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder. Yahu şimdiye kadar size çok ve etkili palavralar attım biliyorsunuz kardeşim de şu söze diyecek tek lafınız yoktur umuyorum.

Beyler bu söz fazla gerçek değil mi sizce de? Koptuk abi biz her şeyden koptuk. Aklı başında tek adam kalmadı memlekette. Hala Osmanlı masalları anlatıyorlar millete.

Tamam tarihimizi bilelim hatta en iyi tarihimizi bilelim ama bilader 100 yıl olmuş Osmanlı çökeli. Artık cumhuriyet var ve adım adım liberalizme kayan toplumlar öne çıkıyor her geçen gün.

Kardeşlerim -bir cami vaizi gibi- piyasanın tanrısı paradır ve bu tanrı çok güçlü, herkesi önünde diz çöktürüyor. Bir çapulcu olarak senin ne haddine itaatsizlik bu tanrıya.

Bu gerçekle yüzleşin beyler çıkar yol yok. Orwellı  tersten doğrulayalım. Şimdi bizim en çok sevdiğimiz insan kim, öhö, gerçek olan ne, bal gibi bilirsiniz, sonuç, 16 milyon insanını kaybeden Almanya. Daha ne kadar sürer bu böyle bilmiyorum ama ne zamandır sıkı bir sucuklu yumurta yemek istiyorum. Kim takar Orwellı. Öyle değil mi ama, şimdi ne gerek var memleket ıstırabı çekmeye. Izgarada pişen sucuklu yumurtanın dumanında boğularak ölmek en şerefli iş gibime geliyor. Daha önce çok söyledim ama yine söylüyorum, çıkar yol yok batıyoruz. Cehennemin dibine gideceğiz. En iyisi biraz daha ortamın tadını çıkaralım ve titanikteki orkestra huzuruyla ölümü bekleyelim. Güzel plan bence.

  Evde, Polonyalı, Mihav denen adam, bana dünyanın en anlamlı sorusunu dün gece sordu. Adamı öpecektim nerdeyse. En kaliteli şarabı nerden alabilirim? Tanrı cezanı versin Mihav.

 
Etiketler: , GERÇEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı