Yazı Detayı
17 Haziran 2017 - Cumartesi 00:38 Bu yazı 293 kez okundu
 
’En göz alıcı kuvvet ‘kalem ve bilgi’dir
Şaban Keskin
deniz.keskin.47@outlook.com
 
 

Gel sen de oku istersen!

      ‘’Yazı, (M.Ö. 3200 yılında bulunmasında bu yana) ve bilgiç ya da bilgin’’  Gerek bireyler arası gerek toplumlar arası uzlaşmalarda, ülkeler arasındaki belirleyici ve bütünleyici ilişkilerde, uluslar arası tolum yönelimlerinde temel etken olması, gücün eline bulundurmasının göstergesidir.

      Mürekkebin strateji olarak kullanılmasındaki temel amaç, gelişime ve geliştirmeye açık,  sürdürülebilir, kapsayıcı ve kurumsallaşmış bir bilgilendirme metodu oluşturmaktır.

Bu Kimilerine göre savaş, kimilerine göre yaşam metodu…  

Bu da nitelikli kurum ve kuruluşlar ile birlikte düzeyli derecede bilgiç bireylerin işbirliği ve iletişime açık şekilde çalışmalarıyla gerçekleşmesi kuşkusuzdur. Dolayısıyla bu düşünce ile anlayış içerisinde, kurumsal yapı çalışmaları desteklenmiş, her defasında ayrı bir stratejik bir yönelimle ilgi çekmeyi başarmış ve bu nedenle saygın babında olumlu-olumsuz bir hal kazanma düşüncesi yönünde adım atmayı gerçekleştirebilmiştir.

‘Küresel ve Global’ Bazda sınır kavramını yok sayarak değişen dünya kuralları, gerek sosyokültürel gerek sosyoekonomik olsun vb alanlarda yaşanan gelişmeler/ yenilikler karşısında bilgin çalışmalarla donanıma sahip olmak, etkin yerlere uyum sağlayabilmeleri ve bilgiye ulaşabilmeleri adına önem taşımaktadır.

Kurumlar arası çalışmalar, yürütülen etkinlikler, meslek içi eğitim çalışmaları, bilimsel görüş, ilime dair bilgiler, ülkelere arasında yozlaşma, hatta dünya ülkeleri arasındaki savaşlar; kısacası en göz alıcı etken niteliği taşımaktadır.

 

Nitelikle bilgileri kaleme almak, fikir ve düşünce beyan etmek ve hayatları boyunca kendilerini yetiştirmiş/beyni olgunlaştırmış başka bir deyişle kariyer yapmış ileri düzey insanların düşüncelerini bir başka toplumlara aktarılabilmenin verdiği haz, onur verici olmalı ki her kesim insanın nitelikli bilgiden yoksun bırakılmama özelliği olsun.

‘’En göz alıcı kuvvet ‘kalem ve bilgi’dir,

‘’Dünyayı yöneten kalem, mürekkep ve kâğıttır;

 ‘’ Düşünce deyimlerinin olması, dolayısıyla bu deyimlerde belirtilmek istenen , ‘okumanın’ ve ‘yazmanın’ aşırı derecede önemli olduğunu vurgulanmak istenmiştir.

Unutmayın! Okumak sizleri her defasında ileriye dönük adımlar atmanızı, geri gitme eğiliminizi sona erdirerek tüm olumsuzluklarınızı yıkmakla birlikte geleceğe daha geniş çapta bakmanızı ve daha donanımlı olmanızı, hemen her konuda sizleri bilgilendirerek kafanızdaki soru işaretlerinin azalmasını sağlayacağından emin olabilirsiniz.

 

 

 

 

 
Etiketler: ’En, göz, alıcı, kuvvet, ‘kalem, ve, bilgi’dir,
Yorumlar
Haber Yazılımı