Yazı Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 00:24 Bu yazı 381 kez okundu
 
Doğru Adres
Yağmur Küçük
 
 

Yolun ortasında duruyordum. Sol tarafta solmaya yüz tutmuş ağaçlar, sağda ise park halindeki arabalar duruyordu. Ne tarafa gideceğimi kestiremedim. Açıkçası gideceğim yerin adresinden tam emin değildim. Neyse ki birkaç dakika sonra geldi,elimi tuttu,yola koyulduk. Yavaş adımlarla yürüyorduk. Ama çok gecikmeden varabileceğimizden emindi. Arada bir geçen arabalar ve kuş cıvıltıları bize eşlik ediyordu. Yolda rastladığımız hamile bir kadınla sohbet ettik. Kadına birkaç tavsiye verdi sonra tekrar elimi tuttu ve yola devam ettik. Kadın yanımdakini annem sanmış olmalıydı. Biraz ileride yeşilliklerin gölgesinde bir mola verdik. İki kardeş gelip yanımıza oturdular. Hava biraz soğumuştu. Ceketini çıkartıp bana verince, iki kardeş onu ablam sanmıştı.

Biraz daha dinlendikten sonra tekrar yola yöneldik. Yol gittikçe genişliyor ve yeşillikler artıyordu. Yeşilliklerin arasındaki kafeye girdik. İçeride herkes dart oynuyordu. Bizde aralarına karıştık. Attığı her ok hedefi tam on ikiden vuruyordu. Benimkiler o kadar iyi sayılmazdı. Her attığımda ‘’Az kaldı daha iyi olacaksın, biraz  gayret.’’ diyordu.

Bir sonraki atışım daha hevesli oluyordu öyle söyleyince. Yanımda duran kadın, ‘’Arkadaşın iyi oynuyor.’’ dedi ve bizi tebrik etti. Yanımdakini arkadaşım sanmış olmalıydı. Kafeden çıkıp yola devam ettik. Havadan, burnumuza gelen çiçek kokuları gülümsememize neden oluyordu. Nihayet varış noktasına geldiğimizde, geriye bir tek içeriye girmek kalmıştı.

Birden elimi bıraktı ve geldiğimiz yöne doğru döndü.‘’Nereye?’’ der gibi baktım.‘’Elinden tutmam gereken daha çok kişi var’’ dedi. Hafif bir tebessümle girişe yöneldim.İşte doğru yerdeydim,gelmek istediğim adreste. Arkama baktım. Bana uzaktan el sallıyordu ama bu bir veda değildi,bunu biliyordum.Son bir kez öğretmenime gülümseyip içeriye girdim…

-Elimden tutan öğretmenim Meral Günay’a…

                                                                                                          

 
Etiketler: Doğru, Adres,
Yorumlar
Haber Yazılımı