Yazı Detayı
08 Temmuz 2015 - Çarşamba 15:33 Bu yazı 909 kez okundu
 
Dikkat ! Haremlik- Selamlık...
Yasemin ANKAY
yaseminozturk9427@gmail.com
 
 

Dikkat !  Haremlik- Selamlık...

Tek taraflı protokol

Geçtiğimiz günlerde İl Müftülüğü adına  "İyilik Sofrası" adı altında verilen iftar yemeği...

**

Adı güzel geliyor kulağa, tabi ki Ramazan ayı dolayısıyla verilen yemek de gayet güzel sorun yok. Bu aylarda bir arada olmak, beraber bereketli sofralarda yer almak maneviyatı paha biçilemez tabi ki… Ancak İl Müftülüğünün vermiş olduğu  İyilik Sofrası'nda biraz sıkıntı var gibiydi.

**

Fikir güzel, amaç güzel ancak organizasyon biraz sorunlu...

Neden mi ?

Büyük organizasyonlar da bildiğimiz üzere her zaman protokol adı altında davetliler arasında davet edilenler çerçevesinde kişiler arasında önem sırasında göre değişiklik gösteren kişiler oluyor.

**

Bizim "İyilik Sofrası" yemeğimizde de İl Müftülüğünün olunca iftar yemeği tabi ki Belediye Başkanı, Vali, Müftü ve Siyasi Parti Yöneticileri gibi protokol isimler yer alıyordu. Protokol olmasına sözüm yok tabi ki ilimiz için iyileştirme yapan konum açısından önem arz eden insanlar vardır. Ancak bu yemekte protokol anlayışındaki sıkıntı şöyleydi...

 

**

Protokol; Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep İl Müftüsü, AKP İl Yöneticileri ve diğerleri...

**

Sayın organizasyonu yapan birimler ve "İyilik Sofrası" yemeği düzenleyen yetkililer davet ettiğiniz kişiler arasında başka protokol isim yok mu ? Bir yerler de bir şeyler unutmadınız mı ?

**

Unuttunuz tabi ki !

**

Nerede sizin protokolü oluşturan diğer parti yöneticileri onlar neden yer almadılar protokol listenizde ?

**

Yapılan bir organizasyonda tabi ki aksilikler olabilir, ufak çaplı sorunlar yaşanabilir. Eğer bir organizasyon yapılıyorsa tabi ki A planının yanında her zaman bir B planı da yer almalıdır ki olası bir krizde aksaklıklar yer almasın.

**

Yaşanan bu olan ufak çaplı bir kriz mi ? Yoksa hali hazırda bilinçli bir olay mı ki ?

Neden yer almadılar sizin listenizde ?

Madem davet ediyorsunuz, davet edilen kişiler size katılacaklarına dair dönüş yapıyorlar da listede neden yer almıyorlar ?  

Yoksa unuttunuz mu ?

Ya da protokolden mi saymadınız ?                                                                                                     

**

Protokol sorunlarının yanı sıra bir de oturma düzeninde ki gariplik vardı tabi ki...

Görmezden gelmek ne mümkün o manzarayı, çoğu davetliler eşleri, çocukları ile gelmişlerdi burada bir sıkıntı yok ancak yemek salonuna geçildiği zaman erkekler bir tarafta, bayanlar bir tarafta oturma sırasıyla yer alıyorlardı...

**

Tabiri caiz ise manzara tam bir Haremlik- Selamlık...

 

**

Fakat bu Haremlik- Selamlık durum yine normal vatandaş için geçerli bir kural idi.

Çünkü Protokolde yer alan isimlerde herhangi bir cinsiyet ayrımı yapılmaksızın masalarda yer alıyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başta olmak üzere diğer protokolde ki bayanlarda, diğer davetli erkek protokol üyeleri ile birlikte gayet güzel yemekler yenildi, sohbetler edildi.

 

**

Yineliyorum durumu ; Ancak Haremlik- Selamlık durum sade vatandaş için geçerliydi...

**

Bereket ayı olan Ramazan ayında birlikte iftar yapma fikri güzel ancak ortaya çıkan tablo tam bir rezaletten öte bir şey değildi...

 

**

 

 
Etiketler: Dikkat, !, , Haremlik-, Selamlık...,
Yorumlar
Haber Yazılımı