Yazı Detayı
29 Ağustos 2018 - Çarşamba 00:18
 
Biz
Yağmur Küçük
kullaniciadi@@
 
 

Sokaklarda, otobüslerde,yürüyen merdivenlerde ve daha birçok alanda engelliler için düzenlenmiş belirli özellikler var. Yürüme engelliler için otobüslerdeki kapı sistemi, görme engelliler için düzenlenmiş kaldırımlar ve dahası...

Peki neden buna rağmen onları göremiyoruz? Çünkü rahat edemiyorlar. Hepsinin bir anda sokaklara döküldüklerini düşünün. Beraber ilerlediğimizi.

İşte o zaman rahat edebilecekler.Onlar için yapılan bazı özellikler her ne kadar onlara yardımcı olmak için olsa da rahatlatmaya yetmiyor.İşte burada biz devreye girmeliyiz.Onların rahat olması bize bağlı.Kendilerini bizden sayabilmeleri için çabalamalıyız.

Sümeyye Boyacı mesela. Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya alan, ''Balıkların da kolları yok.''  deyip yüzmeye başlayan, engelli arkadaşımız gibi.

Ne olursa olsun yapabileceğimiz şeyler için kendine güvenerek ilerleyen biri. Eğer bizler de onlar için en ufak bir şey yapabilirsek, ilerleyemeyecekleri yol yok. Sokaklarda, otobüslerde, avmlerde, çarşılarda kısacası her yerde yanımızda rahatça dolaşabilmelerini sağlamalıyız.

Bu bize bağlı. ''Biz'' olabilmemize bağlı...

 
Etiketler: Biz,
Yorumlar
Haber Yazılımı