Yazı Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 00:30
 
Biri Hariç
Yağmur Küçük
kullaniciadi@@
 
 

 Köşede minik bir dükkandan yayılan çiçek kokuları,tüm sokağı sarmıştı adeta. İçeride sayısız çiçek vardı. Her gün gelen onlarca insanla biten çiçekler,ertesi gün tekrardan yenilenirdi.

Biri hariç.

 Artık bu dükkanın süsü olmuştu o kaktüs.Güllerin,menekşelerin,orkidelerin arasında kimse onu görmüyordu bile. Güneş alan güzel bir yeri vardı. Önüne konulan sümbüller nedeniyle içeriyi pek göremiyordu. Bu nedenle dışarıdan gelen güneş onun tek dostu olmuştu.

Her gün dükkandan gelen gülüşmeler,çocukların koşuşturması,yapılan pazarlıklar,dükkana neşe katıyordu ama sahibi artık çok yaşlanmıştı.Bir gün,yeni çiçekler sipariş etmedi.Elindeki tüm çiçekleri bitirip,emekliye ayrılması gerektiğini düşünüyordu.Öyle de oldu.Tüm çiçeklerini 2 gün içerisinde bitirmişti.

Biri hariç.

Dükkanı kapatırken elinde kaktüs saksısı ile dışarı çıktı.Dükkanı bir daha açmamak üzere kilitlemişti.Sokaktaki o çiçek kokusu burunlara sinmişti bir kere ama yapacak bir şey yoktu.Adam kaktüsü alıp, güneşin en çok olduğu sokağın kenarına yerleştirdi.Yandaki bakkala ona su vermesini tembihledi.Bakkalcı biraz şaşırmıştı.Onu dükkana koymak yerine sokağa koymuştu.En çok burası güneş alıyor demişti.

Belki de haklıydı.

''Çünkü çiçek çalmak kimsenin aklına gelmezdi.'' Kaktüs çalmak ise,hiç kimsenin...

                                                         

 
Etiketler: Biri, Hariç,
Yorumlar
Haber Yazılımı