Yazı Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 02:36
 
BİRAZ SOLUKLANALIM
Nil Akan Palacios
BİRAZ SOLUKLANALIM nil.akan@gmail.com
 
 

Değerli Dostlar,

Birkaç yıl aradan sonra tekrar bu köşeden merhaba!

Yazmayalı neler mi yaptım? Deli gibi çalıştım, koşturdum, didindim. Bir diğer deyişle kurumsal kölelik. Kurumsal hayatta 22 yılı tamamladım ve bir es vermeye, biraz soluklanmaya karar verdim. Bu 22 yıla baktığımda neler sığdırmamışım ki! 10 yıl yurtdışında yaşam, güzel bir evlilik, 2 evlat, kariyerde hem Türkiye’de hem yurtdışında güzel açılımlar. Hani o Anadolu Lisesi ve üniversite sınavlarına hazırlanırken hep hayalini kurduğumuz yaşam var ya, işte o. Ve çocuklarımızı da hazırladığımız yaşam. Ancak farkına varamadığım ve son dakikada karşıma çıkıveren bir durumla karşılaştım.

O da  ÇOK YORULDUĞUM.
Hayat koşturmacası içerisinde bize hep öğretilen çok çalışmak, herşeyden haberdar olmak ve olabildiğince fazla bilgilenmek gerektiği. Ancak tüm bu çılgın maraton içerisinde kendimize, yani “bana”  dikkat etmenin ve  “beni”  koruyup kollamanın ne denli önemli olduğunu unutuveriyoruz. İşte ben bu günlerde  “bana”  odaklanıyorum. Hem fiziksel hem ruhsal açıdan. Aslına bakarsanız formül basit. Yediklerine dikkat et, hareket et, anın tadını çıkart ve soluklan. Derin derin nefes al. Kendinle tekrar bir araya gel. Ben önümüzdeki birkaç ay bunu yapacağım. Size de 2019’da  “kendinizle”  tekrar bir araya gelebileceğiniz bir yıl diliyorum. İşinize yarayacağına ve mutluluk katsayınızı arttıracağına eminim. Ben bu yeni  “farkındalık yolculuğunda”  kendi deneyimlerimi sizinle bu köşede paylaşıyor olacağım. Düşüncelerinizi, yorumlarınızı ve sizin kendi yolculuğunuzu paylaşırsanız çok sevinirim, bana ve diğer okuyuculara feyz olur.
Soluklandığım bu dönemde Stefano D’Anna’nın Tanrılar Okulu kitabını okumaya başladım. Tam içinde bulunduğum ruh halime ve gerçeğime dokunuyor.  “Kendinizle”  tekrar bir araya gelebilmenin şifrelerini paylaşıyor. Anlatımı oldukça dramatik, bir o kadar da etkileyici. Keyifle okumanızı dilerim.
Bundan böyle her salı ve perşembe bu köşede bir araya geleceğiz. Birlikte  “hayat”  denen bu çılgın koşturmaca içerisinde biraz soluklanacağız. Umarım bu köşede paylaştıklarım az veya çok herkesin hayatına dokunur, nefes olur, renk katar.
Sizlere ve sevdiklerinize harika bir 2019 diliyorum!

“Tüm olasılıklar Şimdi’nin içinde saklıdır.”

                                            Tanrılar Okulu
 

 
Etiketler: BİRAZ, SOLUKLANALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı