Yazı Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 00:40
 
Bir Gün Değil Her Gün
Yağmur Küçük
 
 

Tasarrufun ne demek olduğunu açıklayabilir misiniz? Bu sorunun cevabını ben dahil kimsenin tam olarak bildiğini düşünmüyorum açıkcası. Kime göre tasarruf?

 Herkesin sahip olduğu şeyler farklı, tabiki buna bağlı olarak tasarruf ettikleri şeyler de farklı oluyor. Kimi elektrik veya sudan tasarruf ederken kimi eve yeni bir oyuncak alma konusunda tasarruf edebiliyor. Hangisi daha doğru peki?

Aslında bu sorunun cevabını da ben dahil kimsenin tam olarak bildiğini düşünmüyorum. Tatbikî genel anlamda tasarruf etmemiz gereken önemli unsurlar var ama konu kişisel tasarruflar olunca kördüğüme dönebiliyor.

 Herkesin farklı yaşamı, farklı geliri, farklı düşünceleri var. Bu durumda da tasarruf edilen şeylerin farklılık göstermesi çok normal. En basitinden düğünler...

Düğünlere binlerce para harcayıp, günlük hayatta üstüne yeni bir kıyafet alırken diğeri daha ucuz diye ona yönelenler var.

 Halbuki biri sıradan biri ihtiyaç… Ama hangisine gerçekten önem verilmesi  gerektiği kişiden kişiye değişebiliyor.

Bana sorarsanız düğüne harcanan onca fuzuli parayla yapılacak o kadar çok şey var ki. Ama bu para kimine normal gelirken, ihtiyaç söz konusu oldu mu kalite yerine ucuzluk aranıyor. Her ne kadar tasarruf bakış açılarımız farklı olsa da, bu tarz konularda farkındalıklarımızı arttırmalıyız bence.

Bir güne önem vermek yerine, her gün kendimize önem verip düzenli bir yaşam sürersek, kim bilir belki de o zaman bu soruların cevabını alabiliriz ve gerçekten tasarruf etmemiz gereken şeylere odaklanabiliriz...

 
Etiketler: , Bir, Gün, Değil, Her, Gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı