Yazı Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 14:36 Bu yazı 980 kez okundu
 
ALCANSON
Mihriban Demir
 
 

 

BÖLÜM 2

Alcanson’un derinliklerinde büyük ve eski malikanenin mahzeninde bir tabut duruyordu. Tabutun kapağı yavaşça açıldı. Richard tabuttan çıktı. Etrafına göz attı. Mahzen sessiz ve karanlıktı. Boğazının kuruduğunu hti. Susuzluğunu gidermek için avlanmaya karar verdi. Mahzenin kapısını açtı. Karanlık ve dar merdivenlerden yukarı çıkmaya başladı. Vampir olduktan sonra güçlenmiş ve hızlanmıştı. Birkaç dakika sonra geniş bir salona vardı. Salonu geçtikten sonra malikanenin  çıkış kapısına vardı. Kapıyı açarak gecenin karanlığına karıştı. On yıldır vampirdi. Artık içgüdülerini kontrol edebiliyordu. En azından o öyle olduğunu düşünüyordu. Kendini özgür hissediyordu. Ölümsüzdü ve hiç istemediği kadar altını vardı. Bu altınları ejderhayla birlikte yıktıkları krallıklardan almıştı. Böyle düşünceler arasında yürürken bir ayağı boşlukta hti. Hızlı bir şekilde geriye çekildi. Burası ejderhayla ilk karşılaştıkları yerdi. Gökyüzüne baktı. Uzakta küçük bir karaltı ona doğru yaklaşıyordu. Dikkatli bir şekilde baktığında karaltının ejderha olduğunu fark etti. Uçurumun kenarındaki ipe tutunup ejderhanın mağarasına indi ve ejderhanın gelmesini bekledi.  Ejderha hızlı bir şekilde mağaraya girdi. Kuyruğuyla Richard’ı yakaladı. Richard şaşkın gözlerle ejderhaya baktı. ‘Bugün beslendin mi? ’dedi ejderha gür bir sesle. ‘Hayır efendim. ’dedi Richard  kısık bir sesle. Ejderha gülümsedi ve Richard’ı yere bıraktı. ‘Sana bir görev vereceğim.’ dedi. ‘ Ne görevi efendim.’ dedi Richard . ‘Hatırlıyor musun seninle ilk karşılaşmamızda sana bir teklifte bulunmuştum? Bizans tekfuru  MihailKossess’ e de aynı teklifte bulundum. Kabul etmedi. Benim teklifimi kabul etmediğine pişman olacak. Onu öldüreceksin.’ dedi. Richard ejderhanın sırtına tırmandı ve ‘Gidelim efendim.’ dedi.

      Ejderha Hudut kalesinin yakınındaki ormana indi. Richard ejderhanın sırtından atladı ve yere sert bir iniş yaptı. ‘İşini bitirdikten sonra beni burada bekle.’ dedi. Richard arkasını döndü ve Hudut kalesine doğru koşmaya başladı.

     Surları tırmanarak kaleye girdi. Kalenin merdivenlerimden çıktı. Koridorun sonundaki odanın Mihail Kosses’ e ait olduğunu söylemişti ejderha. Koridoru geçti ve kapıya yaklaştı. Yavaşça kapıyı çaldı. Kapıyı hamile bir kadın açtı ve Richard’ a ne istediğini sordu. Richard Mihail Kosses’ e bir mektup getirdiğini söyledi. Kadın kendisinin Mihail Kosses’ in karısı olduğunu mektubu ona da verebileceğini söyledi. Richard mektubu kendisinin okuması gerektiğini söyledi. Kadın  Richard’ ın içeriye girmesine izin verdi. Kapın az ilerideki sandalyeye oturdu. Richard içeriye girdi ve kapıyı kapattı. Kadına dönüp gülümsedi. Kadın mektubu okumaya başlamasını söyledi. Richard’ın gülümsemesi onu rahatsız etmişti. Richard gür bir sesle ‘AÇIM’ dedi ve kadını yakalayıp boynundan ısırdı. Kadın bağırıyor ve çırpınıyordu. Richard ise ağzını kanla doldurup yutuyordu. Kadın çırpınırken az ilerideki sarımsak demeti gözüne çarptı. Elini uzattı bir sarımsak alıp elinde ezdi ve Richard’ın yüzüne sürdü. Richard’ ın yüzünden ince bir duman yükseldi. Çığlık atarak geri çekildi. Yüzü çok kötü yanmıştı. Koşarak odadan çıktı.

     Mihail Kosses kaleye geldiğinde içinde kötü bir his vardı. Merdivenlerden çıktı. Odasını önünde bir kalabalık fark etti. Hızlı adımlarla kalabalığa yaklaştı. Kalabalığı yararak içeriye girdi. Karısı kanlar içinde yerde yatıyordu. Boynu parçalanmış gibiydi. Karısının yanında bir ebe duruyordu. Kucağında bir bebek vardı. Ayağa kalktı, kucağındaki bebeği Mihail Kosses’ e verdi ve bir oğlunun olduğunu söyledi. Mihail yavaşça dizinin üzerine çöktü. Kulakları çınlıyordu.  Oğlunun kulağına eğildi ve kısık bir sesle ‘Senin adın Abraham.’ dedi.

     Richard ormana vardığında yüzü hala ağrıyordu. Yavaşça yere oturdu ve ejderhanın gelmesini bekledi. Bu başarısızlığı ejderha öğrenmemeliydi. Yüzüne dokundu. Yüzündeki yara biraz iyileşmişti. Ejderha gelene kadar yüzü iyileşmeliydi. Gözlerini kapattı ve ormandaki sesleri dinledi. Birkaç dakika sonra kanat çıkma sesleri duydu. Gözlerini açtığında ejderha karşısında duruyordu. ‘Seni beceriksiz.‘dedi . Kuyruğu ile  Richard’ı yakaladı. Havalanıp gecenin karanlığına karıştı.

 
Etiketler: ALCANSON,
Yorumlar
Haber Yazılımı