Yazı Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 13:07
 
AFRİN…
Latif BAYHAN
 
 

Afrin'de 8 Aslan parçası daha şehit oldu. 13 Aslan parçası da yaralandı.

Türk milletini alt edeceklerini düşünenlerin, tarihten ders almayı bilmeyen şuursuzların, Napolyon’un aşağıdaki sözünü okumaları yeterli aslında.

“İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır:

- Erkeğin cesur

- Kadının namuslu olması

Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak.

İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki, Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler"

Türk milletinin Anadolu’da ki varlığı yaklaşık 1000 yıla dayanmaktadır. Türkler daha Büyük Selçuklular devlet haline gelmeden önce Çağrı Bey önderliğinde Azerbaycan üzerinden Anadolu’ya akınlar başlatmışlardır.(1015). 1000 yıllık tarih içerisinde haritanın sınırları onlarca kez değişse de Türk varlığı hep devam etmiştir, devam edecektir.

Bölge coğrafyasında sınırları değiştirmek için egemen güçler tarafından Suriye’de başlatılan karışıklığın başlayalı tam 7 yıl oldu. Bu süreç içerisinde Türkiye gerek ekonomik, gerekse sosyolojik olarak fazlaca bedel ödedi ve ödemeye de devam ediyor. 

Ancak son dönemde görüldü ki bu bedelleri öderken tehlike Türkiye sınırlarını tehdit edecek duruma geldi. Sınırlarımızdaki tehlike ortada, Türklerin tarihi geçmiş ve karakteristik özellikleri bellidir. Sınırlarımızdaki tehlikeyi bertaraf etmek için Afrin operasyonu şarttır, haklıdır. Sonuna kadar da devam edilmelidir.

Allah yiğitlerimize güç kuvvet versin, ayaklarına taş değdirmesin…

 
Etiketler: Afrin, şehit, Latif Bayhan, zeytin dalı
Yorumlar
Haber Yazılımı