Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 09:08
 
‘‘Zeytin Dalı Harekatı’’ için dualar okundu
Video Haber Haberi
‘‘Zeytin Dalı Harekatı’’ için dualar okundu

Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için camilerde yatsı namazı sonrası Fetih Suresi okunup dualar edildi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bütün camilerimizde ordumuza ve milletimize dua edilecek

Pamukkale ilçesinde 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndaki Yeni Cami'de yatsı namazı sonrası Fetih Suresi okundu. Daha sonra cemaat, Afrin'deki operasyonun başarı ile sonuçlanması için din görevlisinin rehberliğinde ellerini semaya açarak dualar etti.

Tarihi Bey Camisi olmak üzere Aydın'daki tüm camilerde, yatsı namazı sonrası Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması Fetih Suresi okundu ve dua edildi.

Bey Camisi'nde de yatsı namazı kılan vatandaşlar cami imamı Mehmet Kurt öncülüğünde, Fetih Suresi'ni okuduktan sonra "Allah'ım şu anda operasyonda bulunan Mehmetçik'imize ve tüm güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet ihsan eyle. Operasyonların başarılı geçmesini nasip eyle." şeklinde dua etti.

Şanlıurfa'da tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi'nde bir grup vatandaş bir araya geldi.

Cami imam hatibi İbrahim Onat'ın okuduğu Fetih Suresi, cami hoparlörlerinden yerleşkenin tamamına duyuruldu. Bu sırada yerleşkeyi gezen ziyaretçiler de dua etti.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı