Haber Detayı
11 Ocak 2016 - Pazartesi 14:33
 
Zabıta, Şehitkamil’in huzur ve mutluluğu için çalıştı
Video Haber Haberi
Zabıta, Şehitkamil’in huzur ve mutluluğu için çalıştı

Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2015 yılı içerisinde denetlediği toplam 70 bin 789 işyerinden 53’ünü kapattı. Zabıta ekipleri, 18 bin 133 işyerini uyarırken, 99 işyerine de tutanak tuttu.
Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ‘Şehitkamil’in Huzur ve Mutluluğu İçin 7 Gün 24 Saat Kesintisiz Hizmet’ sloganıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Zabıta Müdürlüğü; ilçe halkının sağlık, huzur ve mutluluğu için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Zabıta Müdürlüğünde görevli ekipler, 2015 yılı içerisinde Şehitkamil’de hizmet veren toplam 70 bin 789 iş yerini denetledi. Denetimler sonucu kurallara uymayan 53 işyeri kapatıldı. Bazı kuralları ihlal eden toplam 18 bin 133 iş yeri uyarıldı ve 99 iş yerine de tutanak tutuldu. Öğrenci sağlığına ayrı bir önem veren zabıta ekipleri; toplam 147 okul kantinini ve 162 okul çevresindeki gıda işletmesini denetledi. Zabıta ekipleri, diğer devlet kurumları ile ortak yapılan çalışmada da çocuk işçi çalıştıran 41 iş yerini tespit ederek gerekli yasal çalışmayı başlattı.

MENŞEİ BELİRSİZ VE SAĞLIKSIZ ÜRÜNLERE EL KONULDU
Zabıta ekipleri, menşei belirsiz ve sağlık koşullarına uygun olmayan ürünlere el koydu. Ekipler, 15 bin 744 litre sahte-kaçak pamuk yağı ve zeytinyağı, 3 bin 213 sahte deterjan, 220 bin paket sigara, bin 500 kilogram sakız ve gofret, 180 kilogram balık, 40 kilogram yufka, bin kilogram lokum, 800 kilogram kuru üzüm, 19 bin 980 kilogram pul biber yapımında kullanılan nevi belli olmayan salça fabrika atığına el koydu.

ŞİKAYETLERE ANINDA MÜDAHALE
Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ‘Vatandaşın Memnuniyeti’ projesi kapsamında şikayetleri takip ederek vatandaşın şikayetçi olduğu konu hakkında bilgilendirmeler yapıyor. Tüm şikayetçilere, görevlendirilen personel tarafından geri dönüşüm sağlanarak şikayetin sonuçlanıp sonuçlandırılmadığı kontrol ediliyor. 2015 yılı içerisinde toplam 3 bin 585 müdahale edilen ve sonuçlanan şikayetin yanı sıra Cumhuriyet Savcılığının gönderdiği iaşeleri sonucunda 3 bin 628 maddi durum tespit tutanağı tutuldu.

ZABITADAN BİLİNÇLENDİRME VE MALZEME DESTEĞİ
Zabıta ekipleri esnafa yönelik hijyen eğitimi kapsamında gıda üretimi yapan-satan iş yerlerine toplam 5 bin 943 önlük dağıttı. Zabıta ekipleri tarafından dumansız hava sahası oluşturulması için 14 bin 780 'Sigara İçilmez’ levhası dağıtıldı. Görüntü ve çevre kirliliği yarattığı için 276 hurda araç çekilirken, bin 100 hurda aracın ihtar edilerek sahipleri tarafından kaldırılmaları sağlandı. Zabıta ekipleri, pazarlarda denetim ve düzenin sağlanması amacıyla pazarcılara 681 yelek ve kimlik dağıttı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı