Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 19:34 Bu haber 829 kez okundu
 
"Yüzde 25 zam istiyoruz"
Gündem Haberi

Minibüsçüler, Belediye'den ulaşım ücretlerine yüzde 25 oranında zam istiyor. Acilen yolcu ücretlerine zam yapılmasını isteyen minibüsçüler, giderlerin arttığını belirterek, bu maliyetleri artık karşılayamadıklarını dile getiriyorlar.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Gaziantep Minibüsçüler Odası Sofu Çolak, "Mazota yüzde 40, yedek parçaya yüzde 30 zam geldi. Yolcu ücretlerine de 10 kuruşluk bir zam yapıldı. Biz şoförlerin maaşlarına bile zam yapamadık. Vakit kaybetmeden, toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 zam yapılmasını istiyoruz." dedi.

"Vergide indirim istiyoruz"

KDV'de indirim uygulanmasını isteyen Çolak, "KDV konusunda, Bakan Naci Ağbal ve Fikri Işık'tan indirim konusunda söz aldık. Seçimden sonra ilgileneceklerini belirttiler. Esnafımız dört gözle bu indirimi bekliyor. KDV'de indirime gidilmesini istiyoruz." diye konuştu.

"Fırsat eşitliği sağlanmalı"

Belediye otobüslerinin daha ucuza yolcu taşıdığını vurgulayan Çolak, "Belediye otobüsleri, bizden daha ucuza yolcu taşıyor. Halk da, haliyle onları tercih ediyor. Bu konuda bir fiyat eşitlemesi yapılmasını istiyoruz. Belediye Otobüsleri'nin, Özel Halk Otobüsleri'ne fiyat olarak eşitlenmesini talep ediyoruz." dedi.

"Serbest Kart sayısı arttı"

Son zamanlarda Serbest Kartlı yolcu sayısının arttığını belirten Çolak, "Herkesin cebinde neredeyse serbest kart var. Bu konuda bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Minibüsçü esnafı bu konuda çok mağdur oluyor. Serbest Kartlı yolcu sayısının her geçen gün arttığını gözlemliyoruz. Bu kartlar her önüne gelene verilmemeli." diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı