Haber Detayı
10 Eylül 2017 - Pazar 20:13 Bu haber 2277 kez okundu
 
YÜZ kişilik kutlama
Siyaset Haberi
YÜZ kişilik kutlama

 

Cumhuriyet Halk Partisi, 94. Kuruluş Yıldönümünü 100 kişilik bir grupla Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak kutladı. Gaziantep’te 24 bin civarında üyesi bulunan, il genelinde yönetimler ve delegelerle birlikte 2 bin parti görevlisi bulunan CHP’de çelenk koyma töreni sadece 100 kişilik bir grupla gerçekleştirildi. Bu görüntü “CHP Gaziantep, 2019’a ne kadar hazır?” dedirtti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. Yılını Gaziantep’te 100 kişilik bir grupla kutlaması şaşkınlık yarattı. Gaziantep’te il ve ilçe yönetimlerinde 350 yöneticisi, 24 kurultay delegesi, 16 meclis üyesi, 360 mahalle temsilcisi bulunan partide, törene 20’si kadın 100 civarında partili ancak toplanabildi.

Delegeler nerede?

Şu anda kongre süreci yaşanan CHP’de, mahallelerde kıyasıya bir delege yazımı mücadelesi var. Gaziantep’te Bin 200 delegenin yazıldığı CHP’de, sadece delegelerin yüzde 10’u törene katılsa 120 kişinin mevcut olacağı dikkate alındığında, delegelerin seçim dışında ne yaptığı sorusu bir kez daha akıllara geliyor.

3 yöneticiden 1’i katıldı mı?

İl ve ilçe yönetimlerinde 350 civarında yöneticisi bulunan CHP’de, törene katılanların tamamının yönetici kabul edildiği durumda bile, 3 yöneticiden sadece 1’inin katıldığı durum ortaya çıkıyor. Bu manzara CHP’nin Gaziantep’te 2019’a ne kadar hazır olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Sucu’dan katılanlara teşekkür

 Tören İl Başkanı Hayri Sucu’nun Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Başkanı Hayri Sucu “Anma törenlerinde bugün çok iyiyiz ama daha iyi olmamız ve bir araya gelmemiz gerekiyor. Onun için ben katılan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum. İl Başkanlığında düzenlenecek olan etkinliklere hepinizi davet ediyorum” diye konuştu.

(Y.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: YÜZ, kişilik, kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı