Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 17:34
 
Yukarıbayır’da kaldırım sıkıntısı
Gündem Haberi
Yukarıbayır’da kaldırım sıkıntısı

(Röportaj: Yasemin Öztürk)

Ekspres ekibi Yukarıbayır Mahallesi’ni ziyaret ederken, özellikle dar yollar ve hiç kalmayan kaldırımlardan şikayet aldı. İşlek caddelerin artık trafiği kaldıramadığını belirten mahalle sakinleri, mevcut kaldırımların da esnaf tarafından işgal edilmesinden yakındı.

İşte vatandaşların görüşleri:

Yusuf Ş:"Bizim bulunduğumuz yerin caddeleri dar.Aynı zamanda yayalar ve araçlar aynı yolu kullanıyorlar.Pazar yeri olduğundan dolayı yollarımız işlek ve otobüslerde bu yollardan geçtiği için daha çok sıkıntı çekiyoruz."

 

İsmini vermek istemeyen vatandaş:" Mahallemize doğalgaz istiyoruz.Sokaklar yıkık dökük, asayiş yok.Madde bağımlıları burada çok ve polis hiçbir önlem almıyor.Çocuklarımızı korkudan sokağa yollayamıyoruz."

İsmini vermek istemeyen mahalle sakini :" Sokaklarımız gürültülü evimizin yanında ise büfe olduğu için her akşam büfeye gelen kişiler kavga çıkarıyor.Ve polis buna karşı hiç bir önlem almıyor."

İsmini vermek istemeyen mahalle sakini:" Kömür dağılımı yapıldığın da ise zengin vatandaşlara kömür veriliyor. Fakir olan kişilere ise yardım yapılmıyor."

İsmini vermek istemeyen mahalle sakini:" Yollarımız çok pis.Hiçbir belediye çalışanımız ne kaldırımlardaki çöpü nede yollardaki çöpleri temizlemiyorlar. Sokağımız dar ve işlek olduğu için çabuk kirleniyor. Belediyemizin buna bir çözüm bulmasını istiyoruz."

İsmini vermek istemeyen mahalle sakini:" Mahallemizde çalışma yapılmıyor. Daha doğrusu İlimizde genel olarak bir bakımsızlık söz konusu. Hizmet edeceğiz diye söz veriyorlar, fakat hizmet yapıldığı da yok."

İsmini vermek istemeyen mahalle sakini: “Yollarımıza bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Çok işlek ama dar bir yol. Üstelik kaldırımlar da yok. Yürümek sorun oluyor.”

Ali K.;” Yılardır Ak Parti’ye oy veriyorum. 3 dönemdir de belediye Ak  Parti’de.Birçok yeri düzelttiler. Artık sıra bizim mahalleye gelsin.”

Sıdıka K.;”Mahallemizde bulunan bütün kahvelerin kapanmasını istiyorum. Bu kahvelerde bütün pislik var. Sokaklara çıkamaz olduk”

Kasım K; “Bu mahalleler artık eskidi. Yenilenmesi gerekir. Kentsel dönüşüm istiyorum. Diğer taraftan da verilen parayla, ev alamam diye korkuyorum. Buraların düzlenip, yeniden yapılması gerek. Başka türlü düzelme olmaz”

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı