Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 16:19
 
Yılmaz’dan canlı yayın daveti
Siyaset Haberi
Yılmaz’dan canlı yayın daveti

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, Ak Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, Ak Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ı canlı yayına davet etti.

CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, Ak Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’a ziyarette bulundu. CHP Şehitkâmil İlçe Yöneticilerinin de katıldığı ziyarette konuşan CHP Şehitkâmil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, “Terörle mücadelenin yaşandığı bu süreçte, bizler siyasiler olarak dilimize hakim olmamız gerekiyor. Görüyorum ki Başkanımda benim gibi genç, bizler inşallah yukarıya örnek oluruz. Siyaset biraz daha nezaket gerektiriyor, inşallah biz bunu yerelde başarırız. Yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum, birlikte hayırlı işlere imza atarız. 90’lı yıllarda, televizyonlarda siyasi liderleri tartışırken izlemeyi çocukken çok severdim. Biz hiçbir zaman AKP, MHP, HDP’ye düşman gözüyle bakmadık. Fakat AKP ne diyor, MHP neye karşı çıkıyor, HDP ne demek istiyor? Bizlerin vatandaşa anlatması gerekiyor. Sizden burada bir canlı yayın programı istiyorum. Konuşacak çok şeyimiz var, bizler anlatalım istiyorum. Vatandaşlar siyasi partilerin ne söylediğini, neye karşı çıktığını bilsin istiyorum. Bu nedenle sizinle bir canlı yayına katılmayı en yakın zamanda rica ediyorum” dedi.

“SİYASETİN GENÇLEŞMESİNİ İSTİYORUZ”

Yılmaz’ın canlı yayın isteğine cevap veren Ak Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Umut Başkanımıza nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine de yeni görevinden dolayı hayırlı olsun diyorum. Ülkemizde son dönemde yaşanan Zeytin Dalı Operasyonu ile alakalı olarak Terörle mücadele ettiğimiz süreçle ilgili söylemlerine teşekkür ediyorum. Böyle zor dönemlerde bir ve beraber olmalıyız, birliğimizi muhafaza etmeliyiz, diye düşünüyorum. Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz, vatanımızı ve milletimizi, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile bölmek isteyenler emellerine ulaşamadı. Ama bu emellerini yanı başımızda bir terör devleti kurdurarak, gerçekleştirmek için mücadele etmektedirler. 15 Temmuz Darbe Süreci sonrasında yaşadığımız o milli birlik ve beraberlik ortamını her zaman devam ettirmemiz kanaatindeyiz. Şehitkâmil İlçe Başkanlığı olarak diğer partilerin görüşlerine saygılıyız. Bu noktada herkesin ve herkesimin bu vatana ve millete hizmet etmek istediklerini görüyoruz ve bu noktada onlara saygı gösteriyoruz. MHP’li, CHP’li kardeşlerimizde bizim gibi düşünüyor ve millete hizmet etmek istiyorlar. Umut Başkanımızın canlı yayın talebini bağlı olduğumuz birimlerle istişare ederek, uygun bulunması halinde bu teklifi kabul ederiz. Siyasetin gençleşmesini istiyoruz.”

“BURADAKİ FOTOĞRAFIN GAZİANTE VE TÜRKİYE GENELİNE YAYILMALI”

Bir gazetecinin, ‘Siyasette nefret söylemi son aylarda giderek artıyor, buradaki fotoğraf Gaziantep geneline yansımalı mı?’ sorusuna cevaplayan AK Partili Yılmaz, “Bizim yeni dönemde izleyeceğimiz yol haritası şudur: bize oy veren, destek veren seçmenimizi onure ederken; bize destek vermeyen insanlarında endişelerini anlamak adına, onların çekincelerini gidermek için mücadele edeceğiz. Biz kesinlikle nefret diline karşıyız. Tüm insanların görüşüne saygı göstererek, tüm insanlara sevgi diliyle yaklaşmak durumundayız. Bunu gözeteceğiz, buradaki fotoğrafın Gaziantep ve Türkiye geneline yayılması da temennimizdir” dedi.

“SİYASETİN DİLİ NAZİK OLMALI”

CHP’li Yılmaz ise; “Sadece siyasetteki nefret söylemi değil, sokakta, dostlukta da siyasetin dili her zaman nazik olmalı. Bizler, bizim gibi düşünmeyen insanlara saygı duymak zorundayız. Başkanım gerekli yerlerle görüşecek inşallah bu konuları canlı yayında konuşacağız” diye konuştu.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı