Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 17:19
 
Yerlikaya, veda turlarına başladı
Yaşam Haberi
Yerlikaya, veda turlarına başladı

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İstanbul Valiliğine atanan Vali Ali Yerlikaya, veda ziyaretlerine başladı.

 Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de Yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İstanbul Valiliğine atanan Vali Ali Yerlikaya, veda ziyaretlerine başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası ve Şehitkamil Belediyelerine ziyaret eden Vali Yerlikaya’nın sonraki durağı Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğine ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “2015 yılında Gaziantep’e atanan Vali Ali Yerlikaya’yı İstanbul’a uğurluyoruz. Ahilik Haftalarımız daha önceki yıllarda Ahilik Duası yapıp, Ahilik Pilavı dağıtmaktan ibaretti, Sayın Valimizin gelmesi ile birlikte Ahilik Haftası’nın nasıl kutlanacağını öğrendik. Bir yıl sonra Türkiye birincisi olduk. İlk olarak sayın bakanımız bir Ahilik Töreni’ne katıldı, Türkiye’nin hiçbir yerinde Ahilik Töreni’ne katılmamıştı. Gaziantep için olmazsa olmazları hep birlikte yaşadık. İstanbul’da aynı hizmetlerini sürdüreceğini inanıyorum.  Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“KAPIM HER ZAMAN AÇIK”

Toplantıda konuşan Vali Ali Yerlikaya, “4 yıla yakın bir zamandan bu yana kadim şehre, Gazi Şehrimize hizmet etme onurunu Cenab-ı Allah bize verdi. Gaziantep Valiliğine ilk atandığımız zaman ziyaretime geldiğinizde bende hep şunu işittiniz; ‘Herşeyin başı sevgi, aslında yaratılış sebebimiz de sevgi. Gelin birlikte dua edelim” dedik. Büyük sınavlardan geçtik, sınır ötesi Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, DEAŞ’ın şehrimize yapmış olduğu hain saldırılar, terör örgütlerinin ve 15 Temmuz ihanet gecesini yaşadık. Tüm bu sınavlardan birbirimizi sevmemiz, ayıp ve eksiklerimizi doğru şekilde konuşmanız Gaziantep’imizi her alanda biz diğer 80 şehir tarafından gıpta ile anılan bir kent olduk. Gazişehir bu duruşu, iklimi sunmamış olsaydı ben bunu yakalayamazdım. Her zaman yanımızda olmanızdan dolayı sizlere teşekkür ederim. Bugün Gaziantep’ten ayrılıyoruz, sizleri her zaman güzel hatırlayacağım. İstanbul’da beni Gaziantepli bir kardeşiniz Ali Yerlikaya olarak, makamımdaki kapım sizler için her zaman açık. Sizlerden istirhamımız, yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyük, bu kardeşinizden dualarınız esirgemezseniz sevinirim” diye konuştu.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı