Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 16:16
 
“Yerel seçimler için start verdik”
MHP İl Başkanı’ndan yerel seçim açıklaması
Siyaset Haberi
“Yerel seçimler için start verdik”

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, gazetecilerin yerel seçimler ile ilgili sorularını yanıtladı. Çelik, Yerel seçimlere ilişkin olarak il ve ilçe teşkilatları ile toplantılar yaptıklarını, teşkilatlar ve vatandaşlar ile uyumlu çalışacak olan adaylar üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çelik, “Yerel seçimler için start verdik, şuan kendi içimizde, iç dinamiklerimiz ile seçimlere odaklanmış durumdayız” diye konuştu.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, gazetecilerin yerel seçimler ile ilgili sorularını yanıtladı. Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Gaziantep İl Başkanı Çelik, “Biz yerel yönetimlerle ilgili hazırlandığımız seçimlerle alakalı olarak, teşkilat başkanlarımız ile bir toplantı yaptık. Bu toplantıda; ‘Hareket mekanizmamızın ne olması gerektiğini, başarılı olmamız için neler yapmamız gerektiğini, bundan önceki seçimlerde hangi bölgelerde ne hatamız vardı, nelerden dolayı kaybettik?’ bu konularda çok ciddi teknik çalışmalar yapıyoruz. Adaylarla ilgili bir sistemimiz var, adaylarımız projeleri ve yaklaşımları ile ilgili partimizle irtibata geçiyorlar. Adaylık süreçleri netleştiğinde, Genel Merkezimiz Kamuoyunu bilgilendirmemiz konusunda start verdiğinde, bilgiler vereceğiz.”

Seçimlere odaklandıklarını söyleyen Çelik, “Şuan kendi içimizde iç dinamiklerimiz ile seçimlere odaklanmış durumdayız. Belediye meclis üyelikleri, belediye başkanlıkları konusunda ciddi anlamda çalışmaları yürütüyoruz. Başvurular var, şuanda kulis çalışmaları sürdürülüyor. Başvuranlar projelerini anlatıyorlar. İlçe teşkilatlarıyla görüşerek, onay alarak, ilçe teşkilatlarımızla ve tüm vatandaşlarımız ile birlikte hareket edebilecek adaylarla çalışmak istiyoruz. Öncelik burada teşkilatlar ve vatandaşlar ile uyum içerisinde çalışabilecek kişiler. Şu anda başvuru için gelen, yahut kendini anlatmak için gelen arkadaşlarımız arasında bilgili tecrübeli olan isimlerde var, mesleki kabiliyetleri nedeniyle siyaset yapmak isteyen arkadaşlarımızda var. MHP açısından en fazla verim alabileceğimiz, yol alabileceğimiz ve memleketimize hizmet edebileceğimiz çalışma arkadaşları oluşturmak istiyoruz.”

“ELİMİZDEN GELENİ DEĞİL, GEREKENİ YAPACAĞIZ”

Kentin sorunlarını önemsediklerini belirten Çelik, “Biz MHP olarak sürekliliği olan kurumsal bir yapıdan geliyoruz. MHP 50 yaşında, partimizin bu kurumsal kabiliyetinin yanı sıra Taşdoğan ile birlikte çalışıyoruz. Gaziantep’e hizmet etmeye devam edeceğiz. Seçim öncesi bir programda 25 Haziran’dan sonra daha çok çalışacağımızı söylemiştik. Çalışmaya başladık, yol alıyoruz. Bununla beraber oluşan yeni alanlara, yeni sıkıntılara mutlaka kulak kabartacağız. Bizlerle birlikte bu şehirde yaşayan herkesi ilgilendiren herkesi dinleyeceğiz. Elimizden geleni değil, gerekeni yapacağız. Elimizden geleni yaptık deyip bir kenara geçmek, MHP’ye ve Ülkücülere yakışan i bir tavır değil. Biz gereğini yapacağız, devamı toplumun ve Cenabı Allahın takdiri olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı