Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 17:12
 
Yeni Türkiye’nin anahtarı annelerin elinde
Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şubesi, sendika üyesi anneleri kahvaltı programında bir araya getirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin yanında iki çocuk annesi olan Fatma Şahin de programda yaptığı konuşmada anneliğin önemine vurgu yaparak, "Yeni Türkiye'nin anahtarı annelerin elindedir. Bu noktada sivil toplum örgütleri en büyük gücümüzdür" dedi.
Eğitim Haberi
Yeni Türkiye’nin anahtarı annelerin elinde

AHMET GÖK'TEN 'AİLE VURGUSU'

Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, yaptığı konuşmada ülke temelinin aile, aile temelinin de annede olduğuna vurgu yaptı. Kapitalizmin kişiyi yalnızlaştırarak aileden kopardığının altını çizen Gök, "Daha fazla üretim ve kâr için iş birliği yapan kapitalizm ve modernizm, aileye ve dayanaklarına zarar verdi. Toplumu oluşturan aile bağları çözülünce, insanlar toplumsallıktan giderek uzaklaştı, hayata birey olarak tutunmak zorunda kaldı. Birey olmayı aileden kopmanın kaçınılmaz kaderi olarak yaşayan insan, yardımsız, sevgisiz ortamda ‘biz’den bencilliğe, sevginin müsamahasından şiddetin yıkıcılığına kaydı; kalpleri onaran inşacı ruh kayboldu, gönül yıkan asabiyet her tarafı kasıp kavurdu ve kavurmaya devam etmektedir. Aile bağları ve eğitimi ile güçlenen milletin varoluş temellerini genel anlamda kadınlarımız, özel anlamıyla da annelerimiz inşa eder" diye konuştu.

METE, ANNELERİN DEĞERİNİ NEŞET ERTAŞ'IN SÖZÜYLE ANLATTI

Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şubesi'nin düzenlediği programa katılanlardan biri de Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete oldu. Sanatçı Neşet Ertaş'ın sözlerinden örnek vererek kadınların ve annelerin değerini anlatan Mete şöyle konuştu; "Kadınlar insandır bizler de insanoğlu diyor Neşet Ertaş. Bu özet cümleyle kadınların değeri ne güzel anlatılıyor. Ne yaparsak yapalım annelerimize borcumuzu ödemiş olmuyoruz. Başta kınalı kuzularını toprağa vermiş annelerin ve tüm annelerin gününü kutluyorum."

ŞAHİN: "YENİ TÜRKİYE'NİN ANAHTARI ANNELERİN ELİNDEDİR"

İki çocuk annesi olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı konuşmada anneliğin en büyük mertebe olduğuna dikkat çekti. "Annelik anlatılmaz, yaşanır. Çünkü annelik bir duygudur" diyen Şahin, "Cennetin kokusunun geldiği en güzel mertebedir annelik. Yeni Türkiye'nin anahtarı annelerin elindedir" dedi. Eğitim Bir-Sen'e böyle bir organizasyonla eğitimci anneleri bir araya getirdiği için teşekkür eden Fatma Şahin, "Bu noktada en büyük gücümüz ise sivil toplum örgütleridir" ifadesini kullandı.

NARİN DEMİRCİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı