Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 15:14
 
Yeni büroda hizmet verecekler
Gündem Haberi
Yeni büroda hizmet verecekler

Bey Mahallesi ve Eyüpoğlu Mahalleleri için yapılan muhtarlık hizmet bürosunun yapımı tamamlandı. Bahar aylarından itibaren faaliyete geçecek olan muhtarlık bürosuna ilişkin açıklamada bulunan Eyüpoğlu Mahallesi Muhtarı Mikdat Kont, memnuniyetini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ‘Gaziantep’te muhtarlık bürosu olmayan muhtar kalmayacak’ ifadeleri sonrasında başlatılan çalışmalar kapsamında pek çok mahallede muhtarlık bürosu yapım işleri devam ediyor. Bey Mahallesi ve Eyüpoğlu Mahallesi muhtarlık bürosu da bu kapsamda tamamlanırken, Eyüpoğlu Mahallesi Muhtarı Mikdat Kont, çalışmalardan dolayı memnun olduğunu söyledi. 10 yıldır Şahinbey Belediye eski Başkanı Yaşar Ağyüz tarafından kendilerine tahsis edilen büroda Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt ile birlikte muhtarlık yaptıklarını söyleyen Kont, “10 yıldır bize tahsis edilen büroda muhtarlık yapıyoruz. Bu büronun bize tahsis edilmesi öncesinde kendi iş yerlerimizde muhtarlık görevimizi sürdürüyorduk. Kent genelinde muhtarların büyük bir çoğunluğu iş yerlerinde ya da kiraladıkları yerlerde kendi imkanları ile muhtarlık görevlerini sürdürüyorlar. Geçtiğimiz yıl içerisinde mahallemizde muhtarlık bürosu yapımına başlandı. Bu büroda hem Bey Mahallesi Muhtarlığı hem de Eyüpoğlu Mahallesi Muhtarlığı vatandaşlara hizmet verecek.”

“EBLEHAN CADDESİ’NDE DENETİM İSTİYORUZ”

Öte yandan mahallede bulunan Eblehan Caddesi üzerinde yer alan Karataşların mahalle sakinleri tepkisine neden olduğunu ifade eden Kont, “Mahallemizin restorasyonu sırasında döşenen Karataş taşlar maalesef sorunlara neden oluyor. Pek çok mahalle sakini düzensiz yerleştirilen bu taşlara takılarak düşüyor. Özellikle yaşlı ve çocuk vatandaşlar burada çok zarar görüyorlar. Bu taşların kaldırılarak düzgün şekilde mahallemize döşenmesini istiyoruz. Bir diğer konu ise Eblehan Caddesi tek yön trafiğe açık olmasına rağmen bazı sürücüler ters yönden caddeye giriş yapıyorlar. Haliyle bu durum mahallede trafik sorununa neden oluyor. Cadde trafiğinde bir denetim sağlanmasını ve ters yön ihlallerine karşı tedbir alınmasını istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Y.ANKAY

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı