Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 15:22
 
Yardım malzemelerini çaldılar
Hiç insaf kalmadı…
Gündem Haberi
Yardım malzemelerini çaldılar

Eyüboğlu Mahallesi 6003 nolu Çıkmaz Sokakta iki çocuğu ile yaşayan Gül Cingöz’ün evi hırsızların hedefi oldu. Aldığı maaş ve yardımlarla ayakta durmaya çalışan Cingöz’ün evine giren hırsızlar, yardım için Cingöz ailesine verilen gıda ürünleri ve kışlık yakacak gibi yardım malzemelerini çalarak ortadan kayboldular.

Eyüpoğlu Mahallesi 6003 nolu sokakta ikamet eden Gül Cingöz’ün evine hırsızlar dadandı. Adil Özbek Caddesi ile bağlantılı olan evin çatısından kolaylıkla evin çatısına ulaşan hırsızlar, Cingöz ailesine ait odun, kömür, elektronik eşya ve gıda ürünlerini çalarak kayıplara karıştırlar. Defalarca şikayette bulunmasına rağmen bulunamayan hırsızlar nedeniyle tedirgin olduğunu ifade eden Cingöz, “Burada iki çocuğum ile birlikte kirada oturuyorum. Aylık 250 lira ödüyorum ve aldığım yardımlarla geçimimi sürdürmeye çalışıyorum. Kısıtlı imkanlarım ile burada kendime yer edinmişken hırsızlar tarafından ikamet ettiğim ev hedef haline geldi. Dar gelirli olduğum ve eşim olmadığı için aldığım aylıkla ve iki çocuğumla geçinmeye çalışıyorum. Aldığımız yardımlarla ayakta durmaya çalışıyoruz ancak eve giren hırsızlar tarafından yardım amacıyla bize verilen gıda, kışlık yakacak gibi malzemeler hırsızlar tarafından çalındı.”

“ALINAN ÖNLEMLER HIRSIZLARI DURDURAMADI”

13 yıldır Eyüpoğlu Mahallesi’nde ikamet ettiğini ifade eden Cingöz, “Evin hayat kısmında bulunan kiler ve odunlukta bulunan gıda ürünlerini ve kışlık yakacaklarımızı çalarak kayıplara karıştılar. 13 yıldır burada yaşıyorum, evime dört kere hırsız girdi. Her hırsızlık olayında aldığımız yardımlar, hırsızlar tarafından çalınıyor. Adil Özbek Caddesi’ne bağlantılı olan evin çatı kısmından hırsızlar eve giriyorlar. Hırsızların buraya girmemesi için çatıya sac malzemeden engel yaptık. Komşuların yardımı ile duvara cam parçaları yerleştirdik ancak bu önlemler dahi hırsızları durdurmaya yetmedi. Geçtiğimiz hafta yeniden eve giren hırsızlar elektronik eşyaları alarak kayıplara karıştı. Emniyet güçlerinden yardım istiyoruz, bu hırsızların bir an önce yakalanması gerekiyor.”

“YETKİLİLER SESİMİZİ DUYSUN”

Gazetemize konuşan mahalle sakinleri ise; “Mahallemizde sıklıkla hırsızlık olayları meydana geliyor. Sadece hırsızlık değil, mahalle genelinde akla gelebilecek her türlü olumsuz olay meydana geliyor. Bizler akşam saatlerinde dışarıya çıkmaya korkar olduk. Emniyet birimlerinden mahallemizde yaşanan olumsuz olaylara karşı daha fazla önlem almalarını istiyoruz. Yetkililer sesimizi duysunlar istiyoruz.”

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı