Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 17:13
 
"YARIM KALAN BİR İŞİMİZ VAR"
Gaziantep şehrinde futbol oynamayanın ve böylesine büyük bir camianın kaptanlık görevini yaptığı için onur duyduğunu dile getiren Ahmet Kesim, şampiyonluk için ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorunda olduklarını ifade etti.
Spor Haberi

"GAZİANTEP BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS"

2016-2017 sezonundan bu yana kulübümüzün formasını terleten Ahmet Kesim, Gaziantep gibi bir şehirde futbol oynadığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Gaziantep'teki üçüncü yılımı yakında dolduracağım. Gerçekten burada mükemmel insanlar tanıdım ve her zaman çok güzel vakit geçirdik. İlk geldiğim dönem ligde bazı sıkıntılar yaşadık, ligde kalmayı bile son haftada garantiledik. Ancak özellikle sonrasında Başkanımız Adil Sani Konukoğlu'nun kulübü devralmasıyla birlikte gerçekten her şey çok değişti. Başkanımızın kulübe yaptığı yatırımlar, kulüp düzeni gerçekten burayı Türkiye'nin en iyi takımlarından biri haline getirdi. Böylesine bir takımda oynamak, hatta kaptanlığını yapmak benim için büyük bir onurdur. Burada önemli işler başarmış olsak da şampiyonluk kupasını buraya getirmek için her şeyimden vazgeçebilirim. Gaziantep şehrinin bizden beklentisini omuzlarımızda tüm takım olarak sonuna kadar hissediyoruz. Onların desteğiyle birlikte mutlu etmek de bizlerin elinde. Gerekeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

"BİRLİKTELİĞİ KISA SÜREDE SAĞLADIK"

Devre arası kamp dönemini de değerlendiren başarılı futbolcu, "Yaklaşık 10 gündür Antalya'da çalışmalarımız devam ediyor. Gerçekten şuana kadar oldukça verimli bir dönem yaşadığımızı düşünüyorum. Takımımızda aramızdan ayrılan arkadaşlarımız oldu, yeni transferlerde geldi ama kısa bir sürede birlikteliğin sağlandığını gözlemliyoruz. İlk iki hazırlık maçında iyi sonuçlar almadığımızın farkındayız ancak lig maçları asla böyle olmayacaktır. Arkadaşlarımın gözlerinde gördüğümüz o hırs ve arzu sezon öncesi memnun ediyor ve umutlandırıyor. İnşallah bu hafta sonundan itibaren Gaziantep'e dönerek, Denizli maçı hazırlıklarına başlayacağız" dedi.

"YARIM KALAN BİR İŞİMİZ VAR"

Geçtiğimiz sezon takımımın play-off finalinde Süper Lig kapısından dönmesine de değinen Ahmet Kesim, "Geçtiğimiz sezon gerçekten bizim için çok dramatik oldu. Şampiyonluğu belki de en çok hakeden takım olmamıza rağmen, mucizevi eseri şampiyonluğu kaçırdık. Gaziantep şehrini o gece ne kadar üzdüğümüzü biliyoruz ancak bunu gerçekleştirebilmek için önümüzde 17 maç olduğunun da farkındayız. Geçen yıl oynadığımız final maçıyla ilgili takım arkadaşlarımızla da konuştuğumuzda, yarım kalan bir işimiz olduğunu dile getiriyoruz. Biz bu takımı şampiyon yapacağız, buna gönülden inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı