Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 11:03
 
Wushu’da iki derece birden
Ticaret Odası Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Wuhsu Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Alt Gençler Kategorisinde iki 3’üncülükle döndüler.
Spor Haberi
Wushu’da iki derece birden

Yaklaşık 2 ay önce Wushu ile tanışan Ticaret Odası Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gizem Fakılı ve Mine Yüceel kısa sürede büyük mesafe kat ederek turnuvaya katılmayı başardılar. Antrenör Nur Ekinci idaresinde Wushu turnuvasına hazırlanan Fakılı ve Yüceel, Antalya Kremlin Palace’de, Alt Gençler Kategorisinde düzenlenen turnuvada büyük bir başarıya imza atarak iki 3’üncülük elde ettiler. Turnuvaya çok iyi hazırlandıklarını söyleyen iki sporcu, Gaziantep’e derece ile dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek hedeflerinin sonraki turnuvalarda 1’incilik olduğunu söylediler. Wushu

WUSHU SPORUNA İLGİ ARTIYOR

Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Şeyhmus Çakmak ise gençlerin Wushu’ya olan ilgisinin her geçen gün daha da arttığını belirterek, “Gaziantep’te kısa sürede önemli mesafeler kat ettik. Wushu kısa sürede vatandaşlarımızın sevdiği bir spor haline geldi ve meyvelerinide almaya başladık. Antalya’da düzenlenen Alt Gençler Kategorisinde Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gizem Fakılı ve Mine Yüceel şehrimize dereceyle döndüler sporcularımız kutluyorum. Ancak bu konuda her zaman yanımızda olan ve bizlerden desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz Ergün Özyola’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı