Haber Detayı
15 Haziran 2017 - Perşembe 18:03 Bu haber 4836 kez okundu
 
“Vekil içeride, damat dışarıda”
Siyaset Haberi
“Vekil içeride, damat dışarıda”

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından yurt genelinde yapılan yürüyüş ve basın açıklamalarına Gaziantep’teki CHP’liler de katıldı.

CHP Gaziantep İl Başkanlığındaki basın açıklamasının ardından partililer ordu caddesi üzerinde polis ekiplerinin güvenlik çemberinde yürüyüş yaptı.

CHP Gaziantep İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Av. Mehmet Yılmaz Çelik’in yaptığı basın toplantısında, Hukukla, Adaletle, Vicdanla ve Demokrasiyle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu kararı Cumhuriyet Halk Partisi olarak tanımadıklarını söyleyen Çelik; alınan bu kararın, başta vatandaşlar olmak üzere bütün herkesin vicdanlarının sızlattığını ifade etti.

Çelik; ‘’Her fırsatta en demokratik, en devrimci ve eşitlikçi parti olduğunu iddia edenler bu karar karşısında sus-pus olmuşlardır.’’ Açıklamasının altını çizerek, ‘’ Bu kararı alanlara buradan bir daha seslenmek isterim ki almış olduğunuz kararın altında kalacaksınız. Vicdanınız sizi asla ve asla rahat bırakmayacak. Sözde mahkemenin aldığı bu karar, herkese karşı bir gözdağıdır. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik bu bir zorbalıktır. Muhalefet partisine karşı yapabilecek en faşist bir uygulamadır.’’ Dedi.

‘’Gerek Dikta Yönetim Karşıtları gerekse Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, bu güzel ülkemizin karanlıklara mahkum olmasına asla izin vermeyeceğiz. Yıllarımızı demokrasi için harcadık ve harcamaya da devam edeceğiz.’’ İfadelerini vurgulayan Çelik, açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı eleştirerek şöyle devam etti;

‘’ Bugün CHP Milletvekilimize 25 yıl hapis cezası vermek suretiyle tutuklayanlar, gün gelecek yargının tarafsız ve bağımsızlığını mum ışığında arayacaklardır. İşte arayacağınız bu adalet yarın bir gün sizlere de lazım olacaktır.

   Bu haber ilk yapıldığında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, ‘ ben onu öyle bırakmam’ demişti hatırlarsanız. Erdoğan’ın o gün söylediği bugün itibari ile belki de gerçek oldu. Ama unutulmasın ki bu millet ve Cumhuriyet Halk Partisi onun yaptıklarını asla unutmayacaktır. Önünde daha istinaf süreci var iken sayın Berberoğlu, yürütmenin baskısı altında karar veren hakimler tarafından tutuklanıyorsa, işte bu tozun koktuğu yerdir.’’dedi.

Basın açıklaması bittikten sonra Gaziantep ordu caddesi boyunca ‘’ Mustafa kemalin askerleriyiz, faşizm’e karşı omuz omuza, vekil içerde, damat dışarıda’’ sloganları beraberliğinde yürüyüş yapıldı.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Vekil, içeride,, damat, dışarıda”,
Yorumlar
Haber Yazılımı