Haber Detayı
18 Ağustos 2015 - Salı 10:59
 
“Vazgeçildiği iddiaları asılsız”
Konukoğlu’ndan Polateli-Şahinbey OSB açıklaması
Gündem Haberi
“Vazgeçildiği iddiaları asılsız”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin yapımından vazgeçildiğine ilişkin iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Proje çalışmalarımız hızla devam ediyor" dedi. 

Gaziantep OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcısı da olan Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kilis ve Gaziantep şehirleri arasında ortaklaşa kurulacak olan OSB hakkında bugün bir yerel gazetede "Polateli Organize’den Bakanlık Vazgeçti" başlığıyla bir haber yayımlandığını hatırlatarak, söz konusu bu haberin gerçek olmadığını bildirdi.
Haberde, "Kilis’in Polateli ilçesinde yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’nden, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Kilis-İskenderun arasında yapılacak olan köprü kanallarının yüksek maliyet getirmesinden dolayı vazgeçtiği iddia edildi. Projenin büyük ihtimalle 2020’de tekrar gözden geçirilerek planlanmasının düşünüldüğü belirtildi" ifadelerine yer verildiğini belirten Konukoğlu, projeye ilişkin bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu vurguladı.
Proje yürütücü kurum ve kuruluşlardan herhangi bir açıklama alınmadan böyle bir haber yapılmasını eleştiren Konukoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
"Proje çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapılan müracaat sonrası bu sanayi bölgesinin kurulacağı alanı belirlenmiş, Çevre Etki Değerlendirme raporu da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. Biz bu projeyi gerçekleştirmeye odaklandık ve bu hedef doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz."
Adil Konukoğlu, Polateli-Şahinbey OSB’nin iki şehrin ekonomisine büyük katkısının yanı sıra bölge sanayisinin gelişimine ivme katacak, binlerce kişiye istihdam sağlayacak çok önemli bir proje olduğunu belirterek, açıklamasını tamamladı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı