Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 17:00 Bu haber 695 kez okundu
 
Vatandaşlar kan bağışına koştu
Gündem Haberi
Vatandaşlar kan bağışına koştu

Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Kızılay organizasyonu ile  gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.  Katılımın çok olduğu kampanya ile ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar, bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu dile getirdiler.

Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılan vatandaşlara görüşlerini sorduk. Vatandaşlar, "Bu tür kampanyaların sürekli olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü 1 kişinin kan vermesi demek 3 kişinin hayatını kurtarmak demektir. Böylesine hayati önem taşıyan kampanyalara daha fazla destek verilmelidir. Ayrıca insanlarımızı organ bağışına da teşvik etmeliyiz.

Hayati önem taşıyan kampanyalara desteklerimizi esirgemememiz gerekir. Fakat bu tür kampanyalar sadece vatandaşların desteği ile olacak işler değil. Tüm kurum ve kuruluşların personelleri de toplu olarak buraya gelerek kampanyaya destek vermelidir. Vatandaşlar ellerinden geldiğince desteklerini veriyorlar. Ne kadar kan bağışı demek o kadar hayatın kurtarılması demektir. Bundan dolayı bu tür kampanyalara karşı daha duyarlı olmalıyız." dediler.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vatandaşlar, kan, bağışına, koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı