Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 18:59 Bu haber 925 kez okundu
 
Vatandaş hala memnun değil
Gündem Haberi
Vatandaş hala memnun değil

Zorunlu Trafik Sigortası’nda tavan fiyat uygulaması ile fiyatlar bir miktar gerilese de, vatandaşlar yine de rakamların çok yüksek olduğunu dile getiriyor.

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarında iyileşme sağlanması adına gündeme getirilen trafik sigortası tavan fiyat uygulaması 12 Nisan 2017 tarihinde yürürlüğe girdi.

İndirimlerin başlamasının ardından konu ile ilgili görüşlerini aldığımız araç sahipleri "Trafik sigortalarına indirimin yapılacağı tarihi heyecanla bekliyorduk. Fakat indirim yine her zamanki gibi sözde kaldı. Geçtiğimiz günlerde trafik sigortamızı 2 bin 51 TL'den yaptırdık. Bizim için fiyatta hiçbir fark olmadı. Geçen sene de aynı fiyattan yaptırıyorduk. Bu senede aynı şekilde yaptırdık. Yapılan indirim her zamanki gibi yine indirim yapılmış gibi göründü. Fakat indirim yapılmadı. İndirim yapılmış olsa bile fazla ödeyen kişilerin primleri iade edilecekti. Trafik sigortası indirimi gibi bu da sözde kaldı. En azından bizlerin zararlarını karşılasalar. En kısa sürede bu indirim ve prim iadesi krizine bir çözüm bulunması gerekmektedir." Dediler.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vatandaş, hala, memnun, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı