Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 23:20
 
“Vatan, hırsızlardan bıktı”
Gündem Haberi
“Vatan, hırsızlardan bıktı”

31 Mart Seçimleri anket çalışmaları kapsamında nabzını tuttuğumuz Vatan Mahallesi, hırsızlık olaylarının artmasından şikâyetçi. Son zamanlarda hırsızlık olaylarının arttığını belirten vatandaşlar, "Emniyet'in çalışmaları yeterli olmuyor. Hırsızlar, dükkânlara evlere giriyorlar. Ne bulurlarsa götürüyorlar. Halk canından bezmiş durumda. Mahallede huzur ve güven kalmadı. Emniyet'in hırsızlık olaylarının önüne geçmesini istiyoruz." dediler.

Seçmenin nabzını tutmak için gezdiğimiz mahallelerde, bugünkü durağımız Şahinbey’in Vatan Mahallesi oldu. Asayiş olaylarından yana dertli olan mahalle sakinleri, Suriyeliler ve elektrik kesintileri ile ilgili yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Asfaltlama yapılmıyor

Vatan Mahallesi'nde asfaltlama çalışması yapılmamasından yakınan vatandaşlar, "Uzun zamandır burada asfaltlama çalışması yapılmıyor. Cadde ve sokaklar köstebek yuvası gibi. Araçla bir yerden bir yere gitmek neredeyse imkânsız. Hangi çukurdan kaçacağımıza şaşırıyoruz. Bu durum trafiği de tehlikeye sokuyor. Yağmur yağdığında çukurlar su ile doluyor. Araçlar kaldırımda yürüyen vatandaşları ıslatıyor. Yolun bozuk olmasından dolayı, neredeyse kaza oluyor. Belediye'nin mahallemizin asfaltını yenilemesini istiyoruz. Ayrıca yol üzerinde yağmur suyunu tahliye edecek mazgallar da bulunmuyor. Yağmur suyu göllenip kalıyor. Yetkilerin bu duruma bir çare bulmasını, Vatan Mahallesi ile ilgilenilmesini bekliyoruz." dediler.

Elektrikler çok sık kesiliyor                                    

Son aylarda elektriklerin çok sık kesildiğini belirten vatandaşlar, "Evde ki her şey elektrikle çalışıyor. Elektrik gidince, hayat duruyor. Son zamanlarda elektrik kesintileri artmaya başladı. Günde en az 2-3 saat elektrik kesintisi yaşanıyor. Esnaf ve halk bu durumdan son derece mağdur oluyor. Esnaflar zaten doğru düzgün iş yapamıyor. Elektrik kesilince işler iyice duruyor. Bu durumdan son derece şikâyetçiyiz." diye konuştular.

Suriyeliler sorun olmaya başladı

Mahallede yaşayan Suriyelilerden rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, "Gece geç saatlere kadar dışarıdalar. Seslerinden uyuyamıyoruz. Her yerde onlar var. Parkları neredeyse istila etmişler. Onlar geldikten sonra mahallemizde asayiş olayları artmaya başladı. Gece sokağa çıkmaya çekiniyoruz. Suriyeliler geldikten sonra mahallede ki evlerin kirası iki katına çıktı. Kimse ucuza ev bulamıyor. Ev sahipleri de, Suriyeliler parayı çok veriyor diye evlerini onlara kira veriyorlar. Türk vatandaşların yaşam ortamları neredeyse tükendi. Türkler ikinci sınıf muamelesi görüyor. Bu durum artık zorumuza gidiyor. Yetkililerin bu konuya bir çare bulmasını istiyoruz. Halkın dayanacak, sabredecek gücü kalmadı." dediler.

Asayiş ve güvenlik kalmadı

Mahallede asayiş ve güvenin kalmadığını vurgulayan vatandaşlar, "Parklar uyuşturucu satıcılarının mekânı haline geldi. Her gün cadde üzerinde bir olay oluyor. Kimse dışarıya tek başına çıkamıyor. Çocuklarımızı okula tek başlarına göndermeye korkuyoruz. Mahallemizde huzur ve güven kalmadı. Her mahalleye gece bekçisi verdiler. Ancak bizim mahallede yoktur. Emniyet'in bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz." diye konuştular.

(A.DUMAN)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı