Haber Detayı
19 Mart 2017 - Pazar 19:22 Bu haber 664 kez okundu
 
Uyuşturucu çığlığı…
Vatandaşlar, yetkililerin sesini duymasını bekliyor
Gündem Haberi
 Uyuşturucu çığlığı…

Nüfusu Suriyelilerle birlikte 2 milyonu aşan Gaziantep, ciddi sıkıntılarla boğuşuyor. Ancak sokaktaki vatandaş, özellikle uyuşturucu belasına dikkat çekiyor. Dolaştığımız mahallelerin büyük kısmında vatandaşlar hep aynı sıkıntıya dikkat çekti; “ Uyuşturucu tacirleri her yerde. Kendimizi güvende hmiyoruz…”

Vatan Mahallesi’nden Hacıbaba’ya, Konak’tan Göllüce’ye, Kıbrıs’tan Boyno Mahallesi’ne hangi mahalleye gitseniz, vatandaşların uyuşturucu ile ilgili feryatları ile karşılaşıyorsunuz. Ekspres ekibinin ziyaret ettiği mahallelerde, uyuşturucu en önemli sorun olarak karşımıza çıktı.

Kendimizi güvende hmiyoruz

Özellikle kenar semtlerdeki vatandaşlar, seslerinin duyulmadığına inanıyor ve uyuşturucu konusunda yeterli çalışma yapılmadığını dile getiriyor. Kenar semtlerde akşam saatleri ile birlikte kabusun başladığını belirten vatandaşlar, “ Sokak başlarında, parklarda, kuytu köşelerde uyuşturucu alışverişlerini hergün izliyoruz. Aleni bir şekilde satış yapılıyor. Akşamları parklar uyuşturucu satıcılarının cirit attığı noktalar haline geliyor. Havanın kararması ile birlikte evlerimize hapsoluyoruz. Dışarıya çıkmaya korkuyoruz. Çocuklarımızı tek başına bir yere gönderemiyoruz.” sözleri ile durumun vahametine dikkat çekiyor.

(S.Öztürk) 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı