Haber Detayı
10 Eylül 2017 - Pazar 16:59 Bu haber 1675 kez okundu
 
Üyelik çağrısı da sessiz kaldı
Siyaset Haberi
Üyelik çağrısı da sessiz kaldı

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 94. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen üyelik etkinliği de sessiz kaldı. Partililere yapılan çevreni üye yap çağrısına çok fazla rağbet gösterilmedi. İl binasında gerçekleştirilen üyelik töreninde çok az sayıda üyelik gerçekleştirildi.

 CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Semra Harman, ‘’CHP iktidar yolunda, Kadınlar çoğalıyor, Yol arkadaşımı alıp çıkıyorum.’’ Sloganı ile başlatılan Kadınlara üyelik kampanyasında, Gaziantep kadınları ile CHP Gaziantep İl Başkanlığı Binasında bir araya geldi. Saat 11.00’da başlatılan kampanya ile Gaziantep kadınlarının başkanlık binasına giderek, üyeliğini yaptı ve rozet taktı. Kadınlarla bir araya gelen Harman; Bugün itibariyle kadının gücüyle Ülke; çağdaş ve bilimsel bir seviyeye ulaşacak, ülkeyi kadınlar yönetecek ve zirveye taşıyacaktır.’’ Dedi.

Semra Harman; Kadın kolları genel merkezi olarak 81 İlin ve tüm ilçelerinde, ‘’CHP iktidar yolunda, kadınlar çoğalıyor, iktidar yoluna yol arkadaşımı alıp çıkıyorum.’’ şeklinde bir kampanya başlattıklarına dikkat çekti. Başlatılan kampanya ile CHP’ye tüm kayıtlı üyelerin aktif görevde olan milletvekillerden sıradan bir üyeye kadar, bireyin kendisine bir yol arkadaşı seçerek, kadın üye sayısının arttırılmasındaki öneme dikkat çeken Harman, Türkiye’nin ülke olarak bir olmasındaki önemin altını çizdi.

Harman; Türkiye genelinde yüzde 33’lük bir kadın kotalarını olduğunu bu kotayı yeterli görmeyip daha da arttırma eğilimlerinde olduklarını söylerken, kadınların yönetimlerde daha aktif bir şekilde seçilebilmesi için, doğru yolun kadın üyeliğinin arttırılması gerektiğini kanaatinde olduğunu vurguladı. ‘’Türkiye’nin rejimini koruması, Türkiye’nin çağdaş ve bilimsel bir seviyeye tam anlamıyla ulaşması açısından kadınları sosyal ve eşitlikçi bir güvence içerisinde rol model olabilecek bir şekilde olumlu bir eğilim gösterecektir.’’ açıklamasını yapan Harman, 9 Eylül itibari ile bu etkinliği başlattıklarını ve etkinliğin iktidar olana dek devam edeceğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidar yolunda olup ve kadınları iktidara ulaşacağını dile getiren Harman; ‘’ konu ve anlam itibari ile tüm kadınları CHP’ye üyelik için uğramalarını ve hep birlikte mücadele etmeye bekliyoruz. Bu Kampanya’nın sonu yoktur. Sürekli devrede olacaktır. Tek hedefimiz var tüm kadınlarımız Cumhuriyet Halk Partili yapmaktır. Çünkü biz biliyoruz ki kadınlar; anne olarak, iş olarak, evlat olarak her zaman için daha sağduyulu düşünüyor ve daha vicdan sahibidirler. Her kadın kendi çocuğunu bilimsel ve çağdaş bir şekilde yetiştirmesini ister. Hep birlikte kadın olarak ülkeyi çağdaş ve yönetim olarak biz zirveye taşıyacağımıza inanıyoruz. Biz biliyoruz ki kadınlarımız her bakıma ve her konuya sağduyu bir ahlak yapısı ile şekillidirler. Ayrıca; Gaziantep’te 22 bin üye sayımızın 5 bin civarındaki kısmı kadın olup, Türkiye genelinde 1 milyon 217 bin genel üyenin 379 bini kadındır. Kadın üyelerimizin üyelik sayısını kat kat arttırma yolunda olacağız. “dedi.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Üyelik, çağrısı, da, sessiz, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı