Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 14:56
 
Ünsal Ören’den anlamlı bağış
Eğitim Haberi
Ünsal Ören’den anlamlı bağış

Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Engelsiz İstihdam Merkezi’ni ziyaret ederek tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Ören, kurum müdürleri ile çok sayıda öğrencinin katıldığı ziyarette Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, Engelsiz İstihdam Merkezi ve sportif faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

İş-kur İl Müdürlüğü ile ortak olarak yaptıkları çalışmaları da anlatan Kalender, “Amacımız engelli vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, üretken, bağımsız, özgüvenleri tam, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bireyler haline getirilmesidir” dedi.

Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Ören ise engelsiz yaşam adına yapılan projeleri takdirle karşıladıklarını söyledi. “Ünsal Ören Eğitim Kurumları olarak kurulduğumuz günden bu yana başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere dezavantajlı bütün toplum kesimleriyle gerek eğitim gerekse de yaşamın diğer alanlarında dayanışma içinde olmaya büyük özen gösteriyoruz ” diyen Ören, bu anlamdaki desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından ihtiyaç sahibi bir vatandaşa tekerlekli sandalyesi teslim edilirken, öğrenciler Engelsiz İstihdam Merkezinde bulunan Engelsiz Atölyeleri gezip kursiyerlerin ürettikleri ürünleri inceledi.

Ziyaret, Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Ören’in Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender’e çiçek takdiminde bulunması ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı